Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy: Tanıtım bütçesi fona devredilecek

28 Aralık, 2018 | 14:13

Bakan Ersoy: Tanıtım bütçesi fona devredilecek

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bakanlığın 25-30 milyon dolarlık tanıtım bütçesini, Türkiye’nin tanıtımı için kurulacak Turizm Geliştirme Fonu’na aktaracaklarını açıkladı.

Bakan Mehmet Ersoy, Türkiye’nin turizm politikalarında ilk kez özel sektörün de söz sahibi olmasını sağlayacak ve bir “çatı yapı” olma özelliğini taşıyacak Turizm Geliştirme Fonu’nun son aşamaya gelen çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

* “Bakanlık olarak Turizm Geliştirme Fonu’nun yüzde 20-25’lik kısmını da biz oluşturuyoruz. 25-30 milyon dolar tanıtma bütçemiz var, onu fona aktarıyoruz, fonun kullanımına sunuyoruz”

* “Fonda toplanan para, ağırlıklı olarak özel sektör, otel ve turizm yatırımcılarından oluşan yönetim kurulu tarafından, onların kontrolünde, onların istediği, programladığı şekilde tanıtım için harcanacak”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Geliştirme fonu, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Turizm, Turizm fonu, Turizm Yatırımcıları, Türk turizmi, Türkiye Tanıtımı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları