Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy: İngiltere’den çok ciddi erken rezervasyon artışı var

06 Kasım, 2018 | 10:30

Bakan Ersoy: İngiltere'den çok ciddi erken rezervasyon artışı var

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İngiltere’deki Uluslararası Turizm Fuarı’nda 2019 yılına yönelik gelişmeler ve turist sayısına yönelik beklentileriyle değerlendirmelerde bulunarak, “İngiltere’den çok ciddi erken rezervasyon artışı var.” açıklamasında bulundu.

Dünya turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olarak kabul edilen “WTM Uluslararası Turizm Fuarı” (World Travel Market) İngiltere’nin başkenti Londra’da dün başladı.

Bakan Ersoy: İngiltere’den çok ciddi erken rezervasyon artışı var

38. kez düzenlenen WTM Uluslararası Turizm Fuarı’na Türkiye’den de yoğun katılım olurken, Türkiye stantlarını gezen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bu yıl Avrupa pazarında ciddi bir hareketlilik olduğunu özellikle İngiltere’den gelen turist sayısında ciddi artış olduğunu belirtti.

Fuara gelmeden önce büyük tur operatörlerindeki arkadaşlarını aradığını belirten bakan Ersoy, “Çok ciddi erken rezervasyon artışı var. İngiltere’den önümüzdeki sene için yaklaşık yüzde 30-35’lik bir büyüme öngörmüştük. Böyle giderse bu gerçekleşecek gibi.” dedi.

Ersoy’a göre 2019 turist beklentisi 48 milyon!

Bakan Ersoy yaptığı konuşmada 2019’da Türkiye’yi ziyaret edecek toplam turist sayısıyla ilgili beklentisini de açıkladı. Açıklanan son verilerin bu yıl 40 milyon turist sayısının geçileceğini gösterdiğini söyleyen Mehmet Ersoy, 2019’da turist sayısının yüzde 23 artarak 48 milyona ulaşmasını beklediğini açıkladı.

Bakan Mehmet Ersoy, sayının yanı sıra turizm gelirinin de önemli olduğunu belirterek bundan sonra konstantre olunması gereken en önemli konunun nitelikli turist sayısındaki artışa yönelik çalışmalar olduğunun altını çizdi.

Yılbaşında tekrar bireysel tanıtıma başlıyoruz

Ülke ülke tanıtım çalışmalarına yeniden odaklanacaklarını ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, yılbaşında bireysel tanıtıma başlanacağını belirterek, “Nokta nokta tanıtım yapacağız. Özellikle İngiltere ve Almanya ana temsil noktalarımız olacak. Daha sonra buna Rusça konuşan ülkeleri ve Arap ülkelerini ekleyeceğiz.” diye konuştu.

Dubai ve Singapur modeli

Bakan Mehmet Ersoy yılbaşına kadar özellikle Türkiye tanıtımı için yeni bir fonu oluşturmaya çalıştıklarını, bu fonla özel sektör turizm tanıtım ve yatırımlarında kendisini daha çok hissettireceğini söyledi. Ersoy, “Bu tür tanıtımlar daha önce Dubai’de, Singapur’da, İngiltere’de birçok noktada hayata geçirilmiş. Biz de bunu 2019’dan itibaren Türkiye turizmi açısından hayata geçirmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

50 binin üzerinde turizm profesyoneli buluşacak

WTM Uluslararası Turizm Fuarı’nı 180 ülkeden 5 bin stantlı katılımcı ve 50 binin üzerinde turizm profesyonelinin gelmesi bekleniyor. WTM Uluslararası Turizm Fuarı gelecek yıla yönelik iş beklentilerinin değerlendirildiği ve sektörün gelecek dönem vizyonlarını belirleyen konferanslara ev sahipliği yapan prestijli bir etkinlik olarak kabul görmekte.
Türkiye’den çok sayıda incoming acetesi, tur operatörü ve otelcinin katıldığı fuar 8 Kasım’da sona erecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İngiltere, Kültür ve Turizm Bakanı, Londra, Mehmet Ersoy, Turist beklentisi, Turizm sektörü, Uluslararası Turizm Fuarı, World Travel Market, WTM Uluslararası Turizm Fuarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları