Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy Hollanda’dan açıkladı: 2019’a çok iyi başladık!

10 Ocak, 2019 | 10:48

Bakan Ersoy Hollanda'dan açıkladı: 2019'a çok iyi başladık!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Türkiye’nin en büyük katılımcı olarak yer aldığı Hollanda Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı’nda önemli açıklamalar yaptı. Ersoy, 2019 yılında erken rezervasyon verilerinin oldukça iyi göründüğünü belirterek, “2019’a çok iyi başladık” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Hollanda’da düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük katılımcı olarak yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı’nda önemli açıklamalar yaptı. 2019 yılında erken rezervasyon verilerinin oldukça iyi göründüğünü söyleyen Ersoy, özellikle Avrupa pazarında çok ciddi artış olduğunu belirtti.

Bakan Ersoy Hollanda’dan açıkladı: 2019’a çok iyi başladık!

Ocak ayına ait ilk havalimanı verilerini Antalya’dan aldıklarını belirten Ersoy, “Antalya’nın havalimanı verilerinde ortalama yüzde 60 artış görüyoruz. Türkiye genelinde de ciddi bir artışın göstergesi bu” ifadelerini kullandı.

Hollanda artışı yüzde 25-30

Hollanda’dan Türkiye’ye olan yolcu trafiğinin geçen sene yaklaşık yüzde 33’lük artışla kapandığını ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Şu anda erken rezervasyon rakamlarına baktığımız zaman yine % 30 civarında bir artış öngörülüyor.” açıklamalarında bulundu.

Yoğun tanıtım 15 Ocak’ta başlıyor

Ocak ayı itibarıyla Türkiye’ye en çok misafir veren ülkelerde Türkiye’nin direkt tanıtım çalışmalarına başladığını belirten Mehmet Ersoy, “İngiltere, Almanya, Hollanda, Ukrayna, Rusya ve Körfez ülkelerinde, 15 Ocak’tan itibaren magazinlerde ve televizyonlarda yoğun tanıtım yapılacak. Bunu dijital tanıtım seferberliği takip edecek. Artık sayıya değil, gelire konsantre olacağız” şeklinde konuştu.

Fuarın en büyük katılımcısı Türkiye

Hollanda’nın Utrecht kentinde bu yıl 49. kez gerçekleştirilen Vakantiebeurs Turizm Fuarı’na, Türkiye’den yoğun katılım oldu. Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin 30’a yakın kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı yaklaşık 650 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu. Antalya, Çanakkale, Kuşadası, Bodrum ve Türk Hava Yolları ayrı stantlar kurdu. Antalya’dan birçok otel de Corendon’un standında yer aldı. Fuara 125 ülke toplam 1150 stantla katıldı. Resmi rakamlara göre geçen yıl fuarı 105 bin kişi ziyaret etmişti. Fuar 13 Ocak’a kadar açık kalacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hollanda, Mehmet Ersoy, Türk turizmi, Vakantiebeurs Turizm Fuarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları