Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy, ‘düşüreceğiz’ dediği yurt dışı turizm fuar sayısında sözünde durdu!

08 Kasım, 2018 | 14:11

Bakan Ersoy, düşüreceğiz dediği yurt dışı turizm fuar sayısında sözünde durdu!

Bakan Ersoy, ‘düşüreceğiz’ dediği yurt dışı turizm fuar sayısında sözünde durdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2019’da katılacağı yurt dışı turizm fuar sayısında 2018 yılına göre keskin bir düşüş yaşandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2019’da katılacağı yurt dışı turizm fuar sayısında 2018 yılına göre keskin bir düşüş yaşandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak, Türkiye’nin tarihi ve turistik değerlerinin tanıtılması ve pazar payının arttırılması amacıyla her yıl yurt dışında gerçekleştirilen uluslararası turizm ihtisas fuarlarına Bakanlığın kamu-özel sektör işbirliği ve yurt dışı temsilcilikleri aracılığıyla katılım sağlandığı ifade etti.

Bakan Ersoy, ‘düşüreceğiz’ dediği yurt dışı turizm fuar sayısında sözünde durdu

2019 yılında bakanlıkça kamu özel sektör işbirliği çerçevesinde ve yurt dışı temsilcilikler aracılığıyla, 4’ü büyük olmak üzere toplam 24 turizm ihtisas fuarına katılım sağlanacağı belirtildi.

Fuara katılımda 4 katlık düşüş

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018’de kamu özel sektör işbirliği çerçevesinde ve yurt dışı temsilciliğimiz aracılığıyla, 6’sı büyük olmak üzere toplam 96 turizm ihtisas fuarına katılım sağlayacak. Böylelikle 2019’da bu seneye göre bakanlığın katılacağı fuar sayısında 4 katlık düşüş yaşandı.

Bakan Mehmet Ersoy söylemişti.

Sabah Gazetesi Yazarı Şelale Kadak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un fuarlarla ilgili görüşlerini köşesine şöyle taşımıştı:

“Öğreniyorum ki Bakan Ersoy, Türkiye’nin yurt dışında katıldığı yaklaşık 150’ye yakın fuar sayısının 40’a düşürülmesini istemiş. Ersoy, etkin sosyal medya kullanımının öneminin ortaya çıktığı bu günlerde doğru hedef kitle, nitelikli turist için fuarda yapılan tanıtımın bir anlamı olmadığı görüşünde. Fuar en pahalı yatırım. Kaç kişiye ulaşıyor ki? Bir turizmci olarak söyleyeyim, fuarların tanıtıma hiç bir faydası yok. Gerekiyorsa kanaat önderlerini Türkiye’ye getirip, onlarla tanıtım yapacağız. Yurtdışında konunun uzmanı tüm ajanslarla görüşüyoruz.”

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2019 yılında yurt dışında katılacağı turizm fuarlarının listesi

Yurt dışı turizm fuar listesi

Yurt dışı turizm fuar listesi

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fuar sayısı, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Tanıtma Genel Müdürlüğü, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurt dışı turizm fuarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları