Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy: Balonlara da Müzekart modeli gelebilir!

05 Kasım, 2018 | 10:08

Bakan Ersoy: Balonlara da Müzekart modeli gelebilir!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Kapadokya’daki ziyaretinde vatandaşların balon fiyatlarının yüksekliğiyle ilgili şikayetlerini dinleyip, Müzekart modelini hayata geçirebileceklerini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, incelemeler için geldiği Kapadokya bölgesinde gezisini sürdürdü. Ürgüp’te ziyaretlerde bulunan Ersoy Ortahisar beldesindeki kale çevresinde vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların hava balonu tur fiyatlarının yüksekliğinden şikayet etmeleri üzerine Ersoy, yerli turistler için önümüzdeki süreçte indirimli fiyat uygulamasına geçilebileceğini ifade etti.

Yerli turiste Müzekart modeli olabilir

Bakan Mehmet Ersoy balonda yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı uçuşlara sınır getirildiğini bu sebeple bir kapasite sıkışması olduğunu belirtti. Yeni bir balon bölgesinin daha yapıldığını ifade eden Ersoy, “Bu sayede balon fiyatları daha makul hale gelecektir. Ama balonda da yerli turiste bir ayrıcalık, müze kart gibi indirimli bir fiyat politikası geliştirmemiz lazım.” dedi.

Kapadokya’yı kuş bakışı izledi

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Nevşehir’in Göreme beldesinde, beraberindeki heyetle birlikte balona da bindi. Heyeti taşıyan balon Güllüdere vadisindeki kalkış alanından yükseldi.

Bölgenin doğal güzelliklerini kuş bakışı izleyen Ersoy’un da içinde bulunduğu balon peri bacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler üzerinde yaklaşık bir saat boyunca uçtuktan sonra Ortahisar beldesi yakınlarına indi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balonla seyahat, Kapadokya, Kültür ve Turizm, Mehmet Ersoy Bakan Ersoy, Müzekart,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları