Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy: Bağlıkaya, TÜRSAB’ı sorunlarla devraldı!

11 Eylül, 2018 | 10:14

Bakan Ersoy: Bağlıkaya, TÜRSAB'ı sorunlarla devraldı!

TÜRSAB iştiraki olan Efes-Kuşadası Kongre Merkezi’ni ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, KOMER’in bir an evvel etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini belirtti ve “Firuz Bağlıkaya’nın TÜRSAB’ı sorunlarla devraldığını söyledi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Halil Kalay ile Mücella Kantaroğlu ile Kuşadası Otelciler Birliği Başkanı Tacettin Özden’in de eşlik ettiği Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un KOMER ziyaretinde, hem TÜRSAB hem de sektörün diğer konuları gündeme geldi.

KOMER’in kongre turizmi için önemine dikkat çeken bakan Mehmet Ersoy, KOMER’in bir an önce daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlanması gerektiğini belirtti.

Bakan Ersoy: Bağlıkaya, TÜRSAB’ı sorunlarla devraldı

Kuşadası’ndaki turizm sektörü temsilcilerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyen bakan Mehmet Ersoy, TÜRSAB ile ilgili gelen soruları da cevaplandırdı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ile 4 yıl önce beraber yola çıktıklarını ifade eden bakan Mehmet Ersoy, TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’nın büyük sorunlarla yönetimi devraldığını belirtti.

Bakan Ersoy: “Yaşanan sıkıntıların çözümü için her şeyi TÜRSAB’dan beklemek doğru değil. Kuşadası’nda faaliyet gösteren turizmcilerin sorunlarını çözmek için hem bizler hem de sektör temsilcileri birlikte taşın altına elimizi koyacağız” şeklinde konuştu.

“KOMER ülkemiz için milli bir servet”

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Halil Kalay: “KOMER ülkemiz için milli bir servet. Onu daha etkin ve faydalı şekilde kongre turizmine kazandırmak amacıyla TÜRSAB olarak elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Mücella Kantaroğlu ise KOMER’in İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na sadece 45 dakika mesafede olduğunu ve çevresindeki otellerde 6 bin yatak kapasitesi bulunduğundan dolayı kongre turizmi için elverişli bir konumda olduğunu ifade etti.

Kantaroğlu ayrıca, denize sadece 5 dakika mesafede olan KOMER’in Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Didim ve Milet gibi tarihi merkezlere de yakınlığı nedeniyle tatil ile iş seyahatinin birleştirildiği kongreler için eşsiz bir merkez olduğunun altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Efes-Kuşadası Kongre Merkezi, Firuz Bağlıkaya, İbrahim Halil Kalay, KOMER, Kültür ve Turizm Bakanı, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Mehmet Nuri Ersoy, Mücella Kantaroğlu, Türsab, Yavuz Selim Köşger,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları