Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy Antalya’dan seslendi: Sorunları çözmek istiyoruz!

14 Kasım, 2018 | 15:36

Bakan Ersoy Antalya'dan seslendi: Sorunları çözmek istiyoruz!

Antalya’da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, turist sayısının hızla yükseldiğine dikkati çekerek, “Hızlı bir şekilde turizm bölgelerimizde altyapı sorununu veya oluşabilecek potansiyel sorunları çözmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Antalya’ya giden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Kemer ilçesinde incelemelerde bulundu. Antalya Büyükşehir Belediyesi idaresindeki iki arıtma tesisini gezen bakan Mehmet Ersoy, yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Ersoy Antalya’dan seslendi: Sorunları çözmek istiyoruz

Bakan Ersoy bir araya geldiği Kemerli turizmcilerin sorunlarını dinleyip, yanıt vermeye çalıştı. Basına kapalı gerçekleştirilen bu toplantıya Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Menderes Türel de katıldı.

Kemerli turizmcilerle ilgili yapılan toplantının ardından açıklama yapan bakan Mehmet Ersoy, turizmin hızlı geliştiğini söyledi. Turist sayısının da hızla yükseldiğini belirten Ersoy, öncesinde oluşabilecek potansiyel duruma karşı önlem alınması gerektiğini ifade etti.

“Yeni sezona kadar yatırımları sonuçlandıracağız”

Bakanlığın katkı ve koordinasyonunda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği projelere destek olmak amacıyla incelemelerde bulunduğunu kaydeden Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “Sezonun yavaşladığı bu dönemde bölge yatırımcılarıyla görüşerek, onların katkılarını aldık. Hızlı bir şekilde turizm bölgelerimizde altyapı sorununu veya oluşabilecek potansiyelleri çözmek için rutin ziyaretimizi yaptık. Yeni sezona kadar bölgedeki yatırımları sonuçlandıracağız” açıklamasında bulundu.

“Arıtmaların kapasitesini artıracağız”

Kemerli turizmcilerin, arıtmaların kapasitesinin artırılmasını istediğini vurgulayan Ersoy, buna yönelik yatırım programlarını oluşturduklarını söyleyerek, “Yatırımlarımızı hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Arıtmaların kapasiteleri artıracağız” açıklamasıyla sözlerine nokta koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Valisi, Kemerli turizmciler, Mehmet Ersoy, Menderes Türel, Münir Karaloğlu, Turizm sektörü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları