Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy ABD’li aktris Elizabeth Banks’ı kabul etti!

05 Aralık, 2018 | 10:38

Bakan Ersoy ABD'li aktris  Elizabeth Banks'ı kabul etti!

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, ABD’li aktris ve yönetmen Elizabeth Banks’ı, Çırağan Sarayı’nda kabul etti. Banks ve beraberindekiler “Charlie’nin Melekleri” serisinin yeni filmi “Charlie’s Angels – Silver Cloud” filmine ilişkin bakan Ersoy’a bilgi verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ABD’li sinema yıldızı ve yönetmen Elizabeth Banks’ı, Çırağan Sarayı’nda kabul etti.

Bakan Ersoy ABD’li aktris Elizabeth Banks’ı kabul etti

İstanbul’da bulunan Çıragan Sarayı’nda yaklaşık yarım saat süren kabulde, ünlü aktris ve yönetmen Banks ile eşi ve “Charlie’nin Melekleri” serisinin yeni filmi “Charlie’s Angels – Silver Cloud” filminin de yapımcılarından Max Handelman ve diğer yapımcılar, Matt Hirsch, Elizabeth Cantillion, filme ilişkin Bakan Ersoy’a bilgi verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da, Elizabeth Banks’ı Türkiye’de ağırlamaktan ve yeni filmin çekim mekanlarından biri olarak Türkiye’yi tercih etmelerinden ötürü duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ersoy, Türkiye’de daha önce çekilen bazı yüksek bütçeli Hollywood yapımlarından bekledikleri etkiyi alamadıklarını de paylaştı.

Bu konuda filmi çeken kadroların Türkiye’yi dar bir vizyonla yansıtmasının da payı olduğuna dikkati çeken Ersoy, Banks’tan Türkiye’yi farklı algılar yaratmadan olduğu gibi yansıtmasını beklediklerini belirtti.

Banks’a Türkiye’nin sadece İstanbul’dan ibaret olmadığını, mutlaka Anadolu’yu da gezmesi gerektiğini belirten Ersoy, film çekimi boyunca Banks ve film ekibe gerekli kolaylığın sağlanacağının teminatını da verdi.

Banks ve ekibine TBMM gündemine de gelecek olan teşvik ve yeni sinema kanunu tasarısından da bahseden Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Türkiye’nin dünya film endüstrisine katkı sağlayacak zenginliklerini gösteren kapsamlı bir rehber niteliğinde olacak “Filming In Turkey” projesini de anlattı.

Bakan Ersoy, Elizabeth Banks'ı, Çırağan Sarayı'nda kabul etti.

“İstanbul çok hoş bir yer”

ABD’li aktris Elizabeth Banks ise Türkiye’ye gelirken, Türk Hava Yolları’nın ikramlarından başlamak üzere çok etkilendiğini söyleyerek, “İstanbul çok hoş bir yer. İnanılmaz bir şehir.” dedi. Banks, filmin bazı sahnelerini Fas’ta çekmeyi düşündüklerini ancak daha sonra hem modern yüzü hem de tarihi dokusu sebebiyle Türkiye’yi tercih ettiklerini açıkladı.

Filmin yapımcısı Matt Hirsch de Bakan Ersoy’un kendilerine anlattığı yabancı yapımlara yüzde 30’a varan teşvikler öngören yeni sinema kanunu tasarısındaki “Yabancı Film Yapım Desteği”ni cezbedici bulduğunun altını çizdi.

Görüşmenin ardından Bakan Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy, Banks ve beraberindekilere Çırağan Sarayı’nın boğaz manzaralı merdivenlerinden İstanbul’u gösterdi ve konuklarıyla fotoğraf çektirdi. Bakan Ersoy ve eşi ayrıca Banks’a, Topkapı Sarayı ve Tarihi Yarımada’yı göstererek, İstanbul’da ziyaret etmesi gereken tarihi noktalar hakkında bilgi verdi.

Açlık Oyunları, Örümcek Adam serileri gibi birçok filmde oynayan Elizabeth Banks’ın yöneteceği “Charlie’nin Melekleri” filminin yeni serisinin başrolünde, Banks’ın yanı sıra Naomi Scott ve Kristen Stewart yer alacak.

Filmin gelecek yıl kasım ayında gösterime girmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD'li aktris, Açlık Oyunları, Charlie'nin Melekleri, Charlie's Angels - Silver Cloud, Elizabeth Banks, Elizabeth Cantillion, Filming In Turkey, Hollywood, Kültür ve Turizm Bakanı, Matt Hirsch, Max Handelman, Mehmet Ersoy, Örümcek Adam,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları