Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Ersoy: 2020’yi Türkiye’de ‘Japon Yılı’ ilan etmek istiyoruz

08 Ekim, 2018 | 12:25

Bakan Ersoy: 2020'yi Türkiye'de Japon Yılı ilan etmek istiyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Türk Japon Vakfında düzenlenen “2018 Japonya Sonbahar Festivali”nde, “2020’yi Türkiye’de ‘Japon Yılı’ ilan etmek istiyoruz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, gelecek yıl Japonya‘da Türkiye yılının kutlanacağını ifade ederek, 2020’de ya da en kısa zamanda Türkiye’de de Japonya Yılı kutlayabilmeyi arzu ettiklerini açıkladı. Bakan Mehmet Ersoy, 2019’da Japonya’da ‘Türkiye Yılı’ kapsamında gerçekleştirecek etkinliklerle, kültür sanatın birleştirici dokunuşuyla Türk-Japon dostluğunu daha da perçinleştireceğine inandığını belirtti.

Bakan Ersoy: 2020’yi Türkiye’de ‘Japon Yılı’ ilan etmek istiyoruz

Türk Japon Vakfı’nda düzenlenen “2018 Japonya Sonbahar Festivali”nin açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Türkiye ve Japonya arasında sözde değil, özde dostluğun uzun bir tarihi geçmişe sahip olduğunu söyledi.

Bakan Ersoy, gelenek ve göreneklerdeki benzerliğin iki toplumun asırlar öncesine dayanan yakın ilişkiler içinde olduğunun göstergesi olduğunu sözlerine ekleyerek, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Japonya’nın Türkiye’de düzenlediği renkli ve zengin içerikli faaliyetleri memnuniyetle takip ettiğini de dile getirdi.

Miyajima: Dostluk sonsuza kadar sürsün

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ise kültür ve sanat vasıtasıyla Türklerle Japonları, kalpten kalbe daha da yakınlaştırmayı, turizm ve ticaret alanında karşılıklı etkileşimi geliştirmeyi, iki ülke halkları arasındaki dostluğun sonsuza kadar sürmesini temenni ettiğini belirtti.

Festivalde bu yapılan açıklamaların ardından “Gönül Bağları Dostluk Köprüsü Türk- Japon Dostluğu” konulu resim yarışmasına katılan eserlerin yer aldığı sergi de gezildi. Açılışta ayrıca geleneksel Japon savaş davulu “taiko” topluluğu Masa-Daiko konser verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akio Miyajima, Japon Yılı, Japonya Sonbahar Festivali, Kültür ve Turizm Bakanı, Masa-Daiko, Mehmet Ersoy, Türk Japon Vakfı, Türkiye Yılı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları