Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Çelik’ten Turizm Haftası mesajı

15 Nisan, 2015 | 14:01

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Çelik mesajında, “Toplumsal faydası ekonomiyle özdeşleşen turizm olgusu günümüzde çok önemli bir insani diplomasi aracı haline de gelmiştir. Dünya mirasının önemli eserlerinin barbarca yok edildiği günümüz dünyasında kültürel ayrışmanın sancıları yaşanırken, halkların birbirini tanıma ve yeniden kaynaşma ihtiyacı turizm sektörünün stratejik misyonunu ön plana çıkarmaktadır. Bu noktada Türkiye bugün itibarıyla hem coğrafyasında hem turizm sektöründeki mevcut konumuyla bu misyonu en iyi şekilde gerçekleştirebilecek güce ve niteliğe sahiptir”  ifadelerini kullandı.

Özellikle gençlerin turizm hareketlerine katılımınını sağlamanın önemine dikkat çeken Çelik,  “Ülkemizin turizm potansiyelinin temel bileşenleri sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi değerlerdir. Bu değerler, uzun vadede korunabildikleri sürece uluslararası turizm pazarındaki payımız hızla büyümeye devam edecektir” dedi.

Türkiye’nin dünyada en fazla turist çeken 6’ncı, Avrupa’da ise 4’üncü ülke konumuna ulaştığını vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

“Çağdaş, şuurlu bir toplum ve yetişmiş, okuyan, araştıran, yeniliklere açık dinamik bir genç nesil ile kısa sürede sektördeki hedeflerini yakalayacak, hatta aşacaktır. Bu düşüncelerle Türkiye’yi turizmde devler ligine taşıyan bu başarı öyküsünde büyük pay sahibi sektörümüz başta olmak üzere tüm turizm gönüllüleri ile vatandaşlarımızın Turizm Haftası’nı kutlarım”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ömer Çelik, Turizm, Turizm Haberleri, Turizm Haftası, Turizm Haftası kutlamaları, Turizm Haftası türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları