Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Çavuşoğlu’ndan vize serbestisi açıklaması

22 Mart, 2018 | 13:58

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, vize serbestisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, “Biz kendilerine en son teklifimizi verdik, cevaplarını bekliyoruz. Varna’daki zirvede vize konusu gündeme gelebilir.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, vize konusunda Varna’daki AB zirvesini işaret etti. Açıklamalarda bulunan bakan Çavuşoğlu, 26 Mart’ta Bulgaristan’ın Varna şehrinde organize edilecek Türkiye-AB Zirvesi’nden beklentilerinin ne olduğu sorusu verdiği cevapta, Türkiye ile AB arasında geçen yıl varılan yol haritasının ne kadar uygulandığının gözden geçirileceğini ve gelecek dönemde yapılacakların ele alınacağını söyledi.

“AB ile ilişkilerimizin sorunlu olduğu sır değil”

Mevlüt Çavuşoğlu, “AB ile ilişkilerimizin sorunlu olduğu sır değil. Tüm konularda ilişkilerimizi düzelteceğimizi söylemek de fazla iyimser yaklaşım olur.” derken, ortak adımlar bulunduğunu, ayrışma bulunan konularda ısrar etmenin anlamsız olduğunu belirtti.

Çavuşoğlu: Bu zirvede vize konusu gündeme gelebilir

Bakan Çavuşoğlu ayrıca “Atılabilecek adımlarda ise her iki tarafın da kararlı olması gerekiyor. Buradaki sorun, bizde bu kararlılık var, AB tarafında zikzaklar var, farklı tutumlar var. Sorunun temelinde de bu var. Yine AB ile vize serbestisi konusunda bir süreci yürütüyoruz. Biz kendilerine en son teklifimizi verdik, cevaplarını bekliyoruz. Bu zirvede vize konusu gündeme gelebilir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB - Türkiye vize, Bakan Çavuşoğlu vize, Dışişleribakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vize serbestisi açıklaması,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları