Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Çavuşoğlu: Ukrayna’dan Gelen Turist Sayısında Artış Var

28 Mart, 2017 | 12:09

Bakan Çavuşoğlu: Ukrayna’dan Gelen Turist Sayısında Artış Var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kemer’de bir takım ziyaretlerde bulundu. Çavuşoğlu, Ukrayna’dan gelen turist sayısında da artış olduğunu söyledi.

Kemer Cristal Hotel Spa & Resort Otel’de Muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kemer ve Türkiye turizmi hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin, Antalya’nın, Kemer’ini daha iyi anladılar!

Bakan Çavuşoğlu konuşmasında, turizmdeki son gelişmeleri değerlendirirken “Geçen sene Rusya ile olan problem ve terör saldırıları yüzünden Kemerimize ve Antalya’mıza gelen turist sayısında azalma oldu. Ama şimdi Rusya ile ilgili problem giderildi. Bu sene Rus turist sayısı 2014-2015 sayılarına ulaşacak görünüyor. Gelen rezervasyonlardan bunu anlıyoruz. Moskova Fuarına katılan arkadaşlarımızdan da bunu duyuyoruz” dedi.

Ukrayna’dan Gelen Turist Sayısında Artış Var

Ukrayna’dan gelen turist sayısında da artış olduğuna dikkat çeken Çavuşoğlu,  “Şimdi kimlikle seyahat edebilmenin önünü açabilmek için Ukrayna hükümeti ile birlikte bir anlaşma imzaladık. Turizm sezonu başlamadan önce bu anlaşmayı uygulamak için çalışıyoruz. Bilindiği gibi Ukrayna’dan vatandaşların % 30’u kadarının pasaportu var. Pasaport almak da zahmetli ve masraflı bir iş. Bu amaçla Ukrayna’dan gelen turist sayısını arttırmak amacındayız. Geçen sene % 48 arttı, bu sene de en az % 20 ilave artış bekliyoruz. Ve ileriki yılarda amacımız % 50 daha artış bekliyoruz ki, 45 milyon nüfuslu bir ülke ve Türkiye’den daha iyi bir yer olmayacağını da biliyorlar” şeklinde konuştu.

Kemer’e golf sahası ve Kongre merkezi geliyor!

Kemer’e olan yatırımlar konusunda da açıklamalarda bulunan Bakan Çavuşoğlu, “2015 seçimlerinden önce Kemer için de bazı vaatlerimiz oldu. Özellikle golf sahasının yapımı ile ilgili. Bununla ilgili arkadaşlarımız Turizm Bakanlığımızdan ve Spor Bakanlığımızdan uzmanlar ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu konuda hazırlıklar devam ediyor. Ayrıca ilave futbol sahaları da yapıyoruz ki, futbol takımları da gelebilsin. Diğer taraftan çok amaçlı bir kongre merkezi salon yapıyoruz. Hem kongreler düzenlensin, hem de değişik kongreler burada yapılabilsin. Ve kış aylarında da Kemerimize insanlar gelsin, otellerimiz açık kalsın. Enerji ile ilgili sorunların çözülmesi için gelen takipleri dikkate alıyoruz. Kemer’e üniversitemize bağlı bir Fakülte açmak için çalışma yapıyoruz. Hedefimiz esasen Antalya’da on tane üniversite kurmak. Şu anda beş tane var. Geriye kaldı beş tane daha. Kış aylarımızda Antalya’mızda 500 bin civarında öğrencinin yaşamasını arzu ediyoruz. En az 100 bin yabancı öğrencimizin de Antalya’mıza gelip eğitim görmesini planlıyoruz” dedi.

Antalya’mızı sağlık turizminin de merkezi yapmamız lazım!

Sağlık turizminin önemine dikkat çeken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “ Sağlık turizmine büyük önem veriyoruz. Nisan ayında Antalya’da Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm fuarı düzenliyoruz. Çok ciddi katılım var. Yurt dışından sadece bu işlerle ilgilenen dört bine yakın misafir ağırlıyoruz. Antalya’mızı sağlık turizminin de merkezi yapmamız lazım. Özel hastaneler, devlet hastaneleri yanında yakında şehir hastanemizin de ihalesini yapacağız. Antalya merkezde hemen Kepez’in üzerinde yer alacak. Bin 500 yataklı olacak. Tüm bu imkanlarla birlikte Antalya’mız 12 ay sağlık turizminin de merkezi haline gelecek. Sadece kısa vadeli değil, orta ve uzun vadeli tedavilerin de görülebileceği bir şehir olmasını istiyoruz ki, yine otellerimiz de kış aylarında da açık kalabilsin” dedi.

Halil ÖNCÜ-KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kemer, Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları