Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Turizm Bakanlığı kapanmıyor!

28 Mayıs, 2018 | 18:20

Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Turizm bakanlığı kapanmıyor!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kapanmayacağını açıkladı.

Belek’teki kamu taşınmazları üzerindeki turizm yatırımlarının tahsis sürelerinin yeniden 49 yıla tamamlanmasıyla ilgili bir etkinliğe katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kapanmayacağını savundu.

Kültür ve turizmin ayrılması veya birlikte devam etmesi konusunda farklı görüşlerin olduğunu belirten bakan Mevlüt Çavuşoğlu, birlikte de olsa ayrı da olsa Turizm Bakanlığı’nın var olacağını belirtti.

“Daha dinamik yapıya kavuşmasını istiyoruz”

Hedeflerinin Turizm Bakanlığı’nı bürokratik engellerden arındırarak daha dinamik bir yapıya kavuşturmak olduğunun altını çizen bakan Çavuşoğlu, “Ankara’da işlerin hızlı görülmesi için sistemi nasıl güçlendirebiliriz, nasıl yenileyebiliriz. Bunun gayreti içindeyiz. Bu konuda da özellikle Bakanımız Numan bey, müsteşarımız başta olmak üzere üst düzey bürokratlarımızın ciddi gayretleri var.” diye konuştu.

Mevlüt Çavuşoğlu, “Hem turizmin içindeyim, hem Antalyalıyım ve hem de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın fahri yardımcısı olduğum için bunları biliyorum.” yorumunda bulundu.

Selvi’nin iddiası, Turizmi Geliştirme Başkanlığı

Hürriyet’in hükümete yakın yazarlarından Abdulkadir Selvi, bugün kaleme aldığı yazıda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Turizm Geliştirme Başkanlığı” adıyla Cumhurbaşkanlığına bağlanacağını iddia etmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turizm Geliştirme Başkanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları