Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Binali Yıldırım’dan THY grevi açıklaması

23 Mayıs, 2013 | 10:18

Bakan Binali Yıldırım'dan THY grevi açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, THY’deki grev hakkında konuştu.

Yıldırım,”Fiilen işlemeyen bu grevin anlamsız olduğunu tüm kamuoyu biliyor. Yapılması gereken bir an önce bu konularda anlaşıp bu meseleleri ortadan kaldırmaktır” dedi.

Almanya’nın Leipzig kentinde düzenlenen Ulaştırma Forumu’na katılan Yıldırım, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Yıldırım, THY’deki grevle ilgili bir soruya karışılık, THY’nin önemli bir marka haline geldiğini, 16 bin çalışanın markasına sahip çıktığını, şirketinin itibarını koruduğunu ifade etti.

Çalışanların greve itibar etmeyip seyahat eden binlerce insanın sıkıntı yaşamasını engellediğini vurgulayan Yıldırım, “Aslında hem sendikaya hem THY yönetimine verilen güzel bir mesajdır. Bunun değerlendirileceğini umut ediyorum. Fiilen işlemeyen bu grevin anlamsız olduğunu tüm kamuoyu biliyor. Yapılması gereken bir an önce bu konularda anlaşıp bu meseleleri ortadan kaldırmaktır. Greve çalışanlar çok ilgi göstermediler. Büyük bir fedakarlık yapmışlardır” diye konuştu.

Lufthansa-THY işbirliği

Bir süredir gündemde olan THY ile Lufthansa arasındaki işbirliğiyle ilgili soru üzerine Yıldırım, kendisine bu konuda intikal eden bir konunun olmadığını belirtti.

Binali Yıldırım, “İki şirket de devletin kontrolünde olmayan kendi yönetim kurullarıyla karar alan şirketler. Stratejik iki önemli taşıyıcı. Birleşmeden önce getirisi, götürüsü kapsamlı görüşülmesi gerekir. İşin neresindeler o konuda fazla fikrim yok doğrusu” değerlendirmesinde bulundu.

Büyük projelerin finansmanı konusunda Türkiye’nin ciddi mesafe kat ettiğine işaret eden Yıldırım, gelişmiş ülkelerin Türkiye modelinden öğrenebilecekleri çok şey olduğunu düşündüklerini vurguladı.

Forumdaki ana başlığın “Altyapının Finansmanı” olduğunu anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:: “Büyük projeleri yapmaya devletin kaynakları yetmiyor. Bu konuda kamu-özel sektör ortaklığının nasıl yaygınlaştırılabileceğini konuşuyor dünya. Ama biz bu konuda çok ciddi mesafeler kat ettik. Şu anda Türkiye’de yap-işlet-devret modeliyle başlayan projelerin tutarı 100 milyar Türk lirasını geçmiş durumda. Gelişmiş ülkelerin Türkiye modelinden öğrenebilecekleri çok şey olduğunu düşünüyoruz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan, Bakan Binali Yıldırım, Binali Yıldırım, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, THY, THY grev, THY grevi, ulaştırma,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları