Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Avcı İstanbul’da Açık Oturuma Katıldı

21 Nisan, 2017 | 15:46
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında,  Turizm Haftası Etkinliklerinde,  “İstanbul’un Turizm Değerleri” Konulu Açık Oturuma Katıldı

Kültür ve Turizm Bakan Nabi Avcı, Turizm Haftası etkinliklerinde  katıldığı açık oturumdaki açıklamaları, “Sinema kanunun baştan başa yeniliyoruz” dedi. Sinema sektörünün şikayetleri doğrultusunda, sinema ile ilgili kanunları yeniden ve baştan yenileyeceklerini belirtti. Ayrıca, başta İstanbul ve turizm merkezlerindeki otellere doygunluk olduğu yönündeki ifadeler üzerine, Bakan Avcı sözlerine şu şekilde devam etti; ” Bu konuda, turizm sektöründe şikayetleri var. Belli bir doygunluk olduğu yönde ve geçen hafta Marmaris ve Bodrum’da turizm sektörü temsilcileri ile toplantı yaptım. Bunun fiyat kırarak ülkenin turizm kalitesini veya kalite algısını düşürdüğünü söylüyorlar ki haklılar. O konuda belli sınırlamalar için çalışmalarımız var” dedi. Sinema temsilcilerini tarihi ve kültürel mekanları kullanabilmeleri yönündeki bir soru üzerine Bakan Avcı, sinema kanunun baştan başa yenilediklerini kaydetti.

Bakan Avcı’nın Sinema Sektörü Hakkında Söyledikleri;

Bakan Avcı’ya yöneltilen soru üzerine sözleri ise, ” Sinema sektörünün bu konulardaki şikayetlerini yer, plato vs. gibi isteklerin ve ayrıca yabancı  yapımcıları cezp edici unsurlarını nasıl kullanabiliriz. Bunlarla ilgili sinema kanunun son hazırlıklarını tamamladık. Sektörle son şeklini verip askıya çıkacağız. Kamuoyundan görüşleri aldıktan sonra onu meclise sevk edeceğiz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Açık Oturuma, İstanbul, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, nabi avcı, Turizm Haftası,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları