Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Avcı Açıkladı; “Hedef Arap Ülkeleri”

31 Mart, 2017 | 22:57
Turizm ve Kültür Bakanı Nabi Avcı Afyonkarahisar Konuşması

Turizm ve Kültür Bakanı Nabi Avcı Afyonkarahisar Konuşması

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Turizm Sektöründe Türkiye İçin En Önemli Hedef Pazarın Arap Ülkeleri Olduğunu Belirtti

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a geçti. Programı kapsamında önce Afyonkarahisar valiliği ve belediyesi tarafından termal bir tesiste düzenlenen kahvaltı programına katılan Bakan Avcı’ya burada Vali Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve bürokratlar katıldı. Programda konuşan ve Türkiye’nin turizm stratejisi üzerine açıklamalarda bulunan Bakan Nabi Avcı, “özellikle Arap turizminin Türkiye için çok önemli olduğunu” vurguladı.

Bakan Nabi Avcı, ” Yabancı turistlerde en önemli hedef pazarımız Arap turizmi. Araplar kaplıca, sağlık turizmine çok meraklılar bunda çok ciddi bir talep var Arap dünyasında hem de gastronomi alanında. Özellikle son zamanlarda batıda, Amerika’da ve Avrupa’da, Müslümanlara dönük nahoş durumlar arttıkça Arapların oralara olan rağbeti de düşüyor. Buralar onlarla müşterek kültüleri paylaştığımız, yeme içmede sorunumuz yok. Adabı muaşerette sorunumuz yok. Birbirimizin halini, dilini çok iyi biliyoruz ve o yüzden Araplar aslında Türkiye’yi gelmeyi çok istiyorlar. Afyon’da bu bakımdan Araplar için biçilmiş kaftan. Sadece Araplar değil Balkanlardan’da aynı şekilde, Kafkaslardan’da aynı şekilde. Bizim geleneksel son 25-30 yılda turizmimizi deniz,kum,güneş üzerine idare etmişiz. O günün şartlarında öyle klasik müşterileri var. Ruslar bu işe para akıttı, Almanlar ve İngilizler. Avrupa’dan ve Rusya’dan gelen misafirler daha çok deniz, kum, güneş için geliyor. Hindistan’ın üst gelirlere sahip aileleri Antalya’da, Alanya’da düğün yapıyorlar.” dedi.

Bakan Avcı; ” Düğün Turizmi” İle Hindistan Pazarının İlgisi Türkiye’ye Arttı.

Bakan Nabi Avcı, konuşmasında, son yıllarda popüleritesi artan ” düğün turizmi” konusuna da değinen bakan Avcı, bu alanda da Hindistanlıların, Türkiye’ye büyük rağbet gösterdiklerini belirtti. Bakan Avcı konuşmasında şunları belirtti;

“Yeni turizm alanları açılıyor, daha önce 4-5 sene önce hiç gündemimizde olmayan ‘düğün turizmi’ ortaya çıktı. Hindistan’ın özellikle üst gelir grupları arasında düğünü gelip Antalya’da, Alanya’da yapmak bir prestij ve moda haline geldi. Biraz daha fazla bilenler ise gelip İstanbul’da Çırağan Sarayında yapıyorlar. Afyonkarahisar da bu anlamda ciddi bir potansiyeli olan ilimiz konumunda. 16 nisanda çok daha hızlı koşacak bir yapılanmayı, Afyon’da sadece termal turizm, termal turizm değil sadece iç turizmde değil yabancılara yönelik çalışmaları, kampanyaları katlamalıyız.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afyonkarahisar, Arap Pazarı, nabi avcı, Turizm Ve Kültür Bakanı,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları