Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Arslan: Teknik arıza veya pilotaj hatası söz konusu!

17 Ocak, 2018 | 10:57

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Trabzon’da meydana gelen uçak kazasının havalimanı ile ilgili olmadığını söyleyerek, “Uçaktan kaynaklanan teknik bir arıza ya da pilotaj hatası söz konusu” açıklamasında bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Trabzon’da meydana gelen uçak kazasının havalimanı ile ilgili olmadığını açıkladı.

Arslan, Trabzon’da Pegasus Havayolları’na ait uçağın pistten çıkması konusunda açıklamalarda bulundu.

‘En geniş havalimanları 45 metre”

Havalimanı ile ilgili sıkıntı olduğuna dair iddialara ilişkin bakan Ahmet Arslan, “Kesinlikle havalimanı ile ilgili bir sıkıntı değil. Bir uzmanlık taslayan biri çıkmış diyor ki ‘havalimanı dar’.

Teknik açıklama yapılacak pist boyutlarına dayandırılması bu işi bilmeden ahkam kesmektir. Türkiye’nin en geniş havalimanları 45 metre boyunda. Bu havalimanı genişliği de 45 metre” dedi.

Kaza kırım ekibinin şu anda çalıştığını, kısa süre içinde raporunu hazırlayacağını belirten bakan  Arslan, Milliyet’e yaptığı açıklamada,  “Uçaktan kaynaklanan teknik bir arıza ya da pilotaj hatası var. Ancak şu anda ilk görüntü teknik bir arıza olduğu yönünde.

Çünkü pistten sonra çıkmış olsa pistten çıktı dersiniz. Sola denize doğru dönüyor ve kayıyor. Daha önceki pist çalışmalarından kaynaklı dökülen toprak vardı. Uçak yumuşak zemine saplandı. Hiç istemediğimiz beklemediğimiz bir sonuç. En önemlisi kimsenin yara almadan kurtulması.” dedi.

Pist 24 saat uçuşa kapatılacak

Trabzon Havalimanı’na indikten sonra pistten çıkarak denize 25 metre kala toprağa saplanıp yamaçta duran PC8622 uçuş numaralı TC-CPF tescilli Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı için kurtarma planı hazırlandı.

Plana göre, Trabzon Havalimanı, yarın sabah saat 04.00 itibariyle 24 saat süreyle hava trafiğine kapatılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ahmet Arslan, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Pegasus Havayolları, Pilotaj hatası, Trabzon Havaalanı, ulaştırma,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları