Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Arslan: Atatürk Havalimanı’nın yerine AVM yapılmayacak

27 Aralık, 2017 | 11:31

Ulaştırma Denizcilik ve Bakanı Ahmet Arslan, Atatürk Havalimanı’nın yerine AVM veya konut yapılmayacağını söyledi.

Üçüncü havalimanı tamamlandığında Atatürk Havalimanı’nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirten bakan Ahmet Arslan, arazisinin imara açılarak AVM veya konut yapılmasının söz konusu olmadığını ifade etti.

Ulaştırma Denizcilik ve Bakanı Ahmet Arslan, Habertürk’e yaptığı açıklamada, üçüncü havalimanının % 73’lük bölümünün bittiğini ve 90 milyon yolcuya hizmet verecek ilk etabın 2018’in ekim ayında açılacağını söyledi.

Arslan: İki havalimanını aynı anda kullanma imkanı yok

Arslan, ”Atatürk ve İstanbul yeni havalimanlarını aynı anda kullanma imkanı yok. Çünkü ikisi de aynı hava koridorunu kullanıyor. Ancak şunu da belirtelim, Atatürk Havalimanı yapılaşmaya açılmayacak.

İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenlenecek. Ayrıca küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak da kullanılmasını planlıyoruz. Çok sayıda terminal var burada, bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz. Herhangi bir şekilde imara açılıp AVM ve konut yapılması söz konusu değil.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
3. havalimanı, Atatürk Havalimanı, AVM, İstanbul, Ulaştırma Denizcilik ve Bakanı Ahmet Arslan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları