Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Arslan: 2023’te her 100 km’ye bir havalimanı!

21 Mart, 2018 | 11:58

Bakan Arslan 2023te her 100 kmye bir havalimani

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 2023 yılına kadar uçakla seyahat etmek isteyen herkesin en fazla 100 km yol giderek bir havalimanına ulaşabileceğini açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye’de 2023 yılına kadar seyahat etmek isteyenlerin 100 km yol katedip, bir havaalanına ulaşabileceklerini söyledi. Bakan arslan, Türkiye’de aktif havalimanı sayısının 55’e ulaştığını ifade ederek, “Türkiye içinde havayolunu kullanan vatandaşların ve yabancı konukların % 90’ı, karayoluyla 100 kilometre yol alarak herhangi bir havalimanına erişebiliyor” açıklamasında bulundu.

Ahmet Arslan, 2023 yılına kadar yapımı tamamlanacak yeni havalimanları ile seyahatini uçakla yapmak isteyen herkesin en fazla 100 kilometre giderek bir havalimanına ulaşabileceğini belirtti.

Havayolu, ‘Halkın yolu’

Bakan Arslan, Türkiye’de hayata geçirilen projelerle özel sektörün sivil havacılıkta da önünün açıldığına dikkat çekerek, seyahat maliyetlerinde düşüş yaşandığını ve havayolunun ‘halkın yolu’ olmasının sağlandığını ifade etti.

Ulaştırma Bakanı Arslan, “Yozgat, Bayburt-Gümüşhane (Salyazı), Rize-Artvin, Karaman, İzmir Çeşme-Alaçatı, Çukurova, Batı Antalya ve Tokat Havalimanları’nın yapımı için de adımlar atıldı” dedi.

Çeşme-Alaçatı Havalimanı’nı ihalesi 20 Nisan’da

Rize-Artvin ve Çukurova Havalimanları’nın alt yapı inşaatlarının sürdüğünü belirten Ahmet Arslan, ihalesi bu sene yapılan Yozgat Havalimanı’nda da sürecin devam ettiğini sözlerine ekledi. Bayburt-Gümüşhane Havalimanı’nda yer tesliminin ifa edildiğini, Tokat Havalimanı’nda ise mali tekliflerin alınması aşamasına gelindiğini söyleyen bakan Arslan, Karaman Havalimanı’nın da bu sene ihalesinin yapılacağını açıkladı.

Yap-işlet-devret modeliyle yapılacak İzmir Çeşme-Alaçatı Havalimanı için 20 Nisan’da ihale yapılacağını sözlerine ekleyen Arslan, yine Yap-İşlet-Devret modeliyle inşa edilecek Batı Antalya Havalimanı için fizibilite çalışmalarının halen devam ettiğini kaydetti.

Bakan Arslan son olarak, Çukurova Havalimanı’nın altyapı inşaatının bu sene biteceğini ve üst yapı için de gelecek hafta tekliflerin alınmaya başlanacağını belirterek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Batı Antalya, Bayburt-Gümüşhane (Salyazı), çukurova, Halkın yolu, Her 100 km'ye bir havalimanı, İzmir Çeşme-Alaçatı, Karaman, Rize-Artvin, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Yap-işlet-devret, Yozgat,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları