Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bahreyn’de Kültür Mirası Festivali

06 Nisan, 2017 | 10:15
Bahreyn Kültür Mirası Festivalı

Bahreyn Kültür Mirası Festivalı

Bahreyn’de 25. Yıl Kültür Miras Festivali Bugün Bahreyn Kalesi’nde Büyük Bir Açılış İle Başlıyor

 

Bahreyn’in önde gelen haber kanalı BNA’nın haberine göre, Majesteleri Kral Hamad Bin Isa Al Khalifa’nın katılımı ile düzenlenecek olan etkinlik bugün saat 19:00’da başlayacağı ve folklorik, kültürel danslar ve aktiviteler ile gecenin devam edeceği belirtildi.

Kültür Mirası Festivali 15 Nisan’a kadar çeşitli kültürel ve sanat etkinlikleri ile devam edecek. Bahreyn ulusal müzesi eserlerinin de sergileneceği, sanat etkinliklerin ve kültürel şarkı konserleri ile bir çok etkinliği gerçekleştirileceği, on altı Bahreyn sanatçısının festivale katılması bekleniyor.

Festival’in en önemli teması, Bahreyn’e özel Bahreyn Yayları sergileri ve nasıl yapıldığına ait ustalarından serginin yapılacak olması, aynı zamanda kültürel, geleneksel el sanatları sergilerinin de yapılacağı festival de, her gün akşam geleneksel müzik konserleri ve geleneksel dans gösterileri de organize edilecek, Çocuklar için ise özel bir köşe hazırlanarak, çocuklu ailelerin çocuklarının zaman geçirmesi ve ilgilerinin çekilmesi için bir düzenleme ile çocuk köşesi hazırlandığı ve etkinliklerin her akşam üstü 4’den akşam 9’a kadar devam edeceğini açıkladılar.

Bu sene ki Bayreyn Kültür Mirası Festivali’ni, Kültür ve Tarihi Eserler Kurumu (BACA) tarafından organize edilmektedir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bahreyn, Bahryen Kalesi, Kültür Mirası Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları