Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Baharın tadını Balkan Turları ile çıkarın

18 Mart, 2014 | 11:54

balkan-turlari Doğanın tüm güzelliklerinin açığa çıktığı mevsim olan ilkbaharda, yeni yerler keşfederek bahar tadında harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Soğukların son bulduğu, doğanın tüm büyüleyiciliğini gözler önüne serdiği şu günlerde Balkan Turları biçilmiş kaftan gibi duruyor.

Tarih Dolu Bir Şehir: Saraybosna

Balkan turu şehirlerinin vazgeçilmezlerinden Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna, baharda size eşsiz bir huzur ve yenilenme hissi vadediyor. Dini çeşitliliğinden dolayı Avrupa’nın Kudüs’ü olarak adlandırılan Saraybosna’nın iç içe geçmiş kültürel yapısı, Türkiye’ye olan yakınlığı ve göz alıcı Osmanlı mimarisiyle kendinizi evinizdeymişçesine rahat hissedeceksiniz. Bu tarihle harmanlanmış şehri keşfederken heybetli Saraybosna Katedrali’ni, Başçarşı’yı, Gazi Hüsrev Bey Cami’yi ve şehir merkezindeki çeşitli ibadethaneleri ziyaret edebilirsiniz. Boşnak böreğini ve kahvesini tatmadan dönmeyin!

BOSNA HERSEK TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Batıyla Doğunun Birleştiği Nokta: Belgrad

Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş olan Sırbistan’ın başkenti Belgrad, vize istememesi, ucuz alternatifleri ve Türkiye’ye yakın olması ile kısa tatil kaçamakları için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Özellikle bahar aylarındaki ılık havası ve kalabalık olmaması nedeniyle tercih edilebilecek bu güzel şehiri gezerken, Osmanlı izleri taşıyan gözalıcı bir manzaraya sahip Kalemegdan’ı, Belgrad Sarayı’nı, Aziz Sava Katedrali’ni ve Nikola Tesla Müze’sini görmeyi ihmal etmeyin.

BALKAN BAHAR TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Hollanda’nın Bohem Başkenti: Amsterdam

Kuzey Denizi’nin kıyısına kurulmuş eski bir balıkçı köyü olan Amsterdam’ın sokakları keşfedilmek için sizleri bekliyor. Bisikletle seyahat edenler, tekne evler ve kanal üstüne kurulan mahallelerle oldukça ilginç bir yaşam tarzına sahip olan Amsterdam’ın meşhur Dam Meydanı, yel değirmenleri ve Kraliyet Sarayı şehrin tarihi dokusunu yaşamak isteyenler için ziyaret edilmesi gereken duraklar arasında. Eğlence hayatı ve alışveriş için Kırmızı Fener Sokağı, Leidseplein Meydanı ve Rembrandtplein bölgesini tercih edebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amsterdam, Amsterdam turu, Aziz Sava Katedrali, baharda Balkan Turları, Balkan Turları, Balkan turu, Belgrad, Belgrad Sarayı, Belgrad turu, Bosna Hersek Turları, Bosna-Hersek balkanlar, Gazi Hüsrev Bey Cami, Nikola Tesla Müze, Saraybosna, Saraybosna Bosna-Hersek, Saraybosna Katedrali, Sırbistan, Sırbistan belgrad, Sırbistan turları,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
AMSTERDAM'DA
06 Nisan, 2014

Bilgilendirici yazı için teşekkür ederiz.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Nisan 6th, 2014 at 19:32 AMSTERDAM'DA mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları