Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bağlıkaya: Türkiye’ye gelmemiş milyonlarca Rus turist var

18 Temmuz, 2018 | 16:00

Bağlıkaya: Türkiye'ye gelmemiş milyonlarca Rus turist var

Moskova’da bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan ‘Türkiye Festivali’ ile ilgili değerlendirmelerde bulunan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, henüz Türkiye’ye gelmemiş milyonlarca Rus turistin olduğunu söyledi. Bağlıkaya, “‘Türkiye Festivali’, ülkemize olan Rus turist ilgisini çok daha yüksek seviyeye taşıyacaktır” dedi.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, henüz Türkiye’ye gelmemiş milyonlarca Rus turistin olduğunu söyleyerek “Türkiye Festivali’, ülkemize olan Rus turist ilgisini çok daha yüksek seviyeye taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) koordinasyonunda, TÜRSAB, TTYD, TUREB, TÜROB, AKTOB, Valilikler, Belediyeler, Kalkınma Ajanslarının katkıları ve özel sektörün katılımıyla organize edilen Türkiye Festivali’nin ikincisi, 10-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Moskova’da gerçekleştirilecek.

“6 milyon Rus turist ağırlayacağız”

Moskova’nın en önemli çekim merkezlerinden biri olan Krasnaya Presnya Parkı’nda düzenlenecek olan etkinliğe rekor sayıda katılımcı beklendiğinin belirten TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Türkiye Festivali etkinliği geçtiğimiz yıl çok başarılı olmuş ve 153 bin ziyaretçi sayısına ulaşmıştı. Bu yıl katılımcı sayısının çok daha yüksek seviyeye çıkmasını ve rekor kırmasını bekliyoruz.

Sadece festivalde değil aynı zamanda Rusya’dan Türkiye’ye gelecek turist sayısında da rekor seviyelere ulaşacağız. İlk 5 aylık dönem sonunda Türkiye’ye gelen Rus turist sayısında yüzde 50 artış yakaladık. Yıl sonunda 6 milyon Rus misafir ağırlamış olacağız” yorumunda bulundu.

“Henüz Türkiye’ye gelmemiş milyonlarca Rus turist var”

“Türkiye Festivali”nin henüz ülkemize gelme olanağı bulamamış Rus vatandaşlarına Türkiye’yi tanıtmak için önemli bir fırsat sunduğunu dile getiren TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Rusya’dan yılda 40 milyon kişi tatil amaçlı olarak yurt dışına çıkıyor.

Pasaport alan Rus vatandaşlarının sayısı da her yıl % 20 artış gösteriyor. Türkiye, Rusya vatandaşları için en önemli yurt dışı tatil destinasyonu olsa da henüz Türkiye’yi görme şansı yakalayamamış milyonlarca Rus bulunuyor.

Denizimizi, plajlarımızı, Moskova’ya taşıyamasak da ‘Türkiye Festivali’ ile kültürel değerlerimizi ve sahip olduğumuz gastronomik zenginliği Moskova’da Rus dostlarımızla paylaşıyor olmak çok önemli.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKTOB, Firuz Bağlıkaya, Krasnaya Presnya Parkı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Moskova, Rus Turist, TTYD, Tureb, Türkiye Festivali, Türkiye Otelciler Federasyonu, TUROB, Türsab, TURSAB Başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları