Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bağcılar Şehitler Parkı ve Müzesi Zafer Bayramı’nda açılacak

15 Ağustos, 2013 | 15:23

Bağcılar Şehitler Parkı ve Müzesi Zafer Bayram'ında açılacak Bağcılar Belediyesi, “Şehitler Parkı ve Müzesi”ni 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda hizmete açacak.

Bağcılar Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında büyük bir değişim ve dönüşüm yaşayan ilçe, “Şehitler Parkı ve Müzesi” ile farklı bir görünüme kavuşuyor. Çanakkale Savaşı ile Sarıkamış şehitlerine ithaf edilerek tasarlanan Evren Mahallesi, Cami Yolu Caddesi üzerinde inşa edilen “Şehitler Parkı ve Müzesi”, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda hizmete açılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, söz konusu parkı ve müzeyi ilçeye kazandırdıkları için mutlu olduğunu belirterek, “Parkımızda Gelibolu ve Sarıkamış Meydanı diye iki meydan ve ilçemiz şehitlerinin isimlerinin de yer alacağı şehitler yolu güzergahı da bulunmaktadır. Dört adet savaştan kesitler sunan resimlerin bulunduğu rölyef duvarı ile ‘Şerife Bacı ve Kağnısı’ heykeli gibi Kurtuluş Savaşı’ndan kesitler de sunulmaktadır” İfadelerini kullandı.

Bağcılar Belediyesi olarak, şehitleri anmak için önemli projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Çağırıcı, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte 2005 yılında 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programı kapsamında gezi düzenlediklerini hatırlattı.

7 bin 820 metrekarelik park içerisindeki “Safranbolu Evi”nde üç kattan oluşan müze bulunuyor. “Safranbolu Evi” içerisinde giriş katta kafeterya, birinci katta tarih müzesi ve ikinci katta sinema salonu bulunuyor. Sinemada, tarihin şehitlerle tekrar anılması amacıyla savaştan kesitler de sunulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
30 Ağustos Zafer Bayramı, Bağcılar Belediyesi, Bağcılar Şehitler Müzesi, Bağcılar Şehitler Parkı, Bağcılar Şehitler Parkı ve Müzesi, Gelibolu, Kentsel Dönüşüm Projesi, Lokman Çağırıcı, Müze, Sarıkamış Meydanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları