Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bafra’nın tarihi evleri yıl sonuna kadar restore edilecek

26 Ekim, 2010 | 16:05

Samsun’un Bafra ilçesinde tarihi yaşatmak, var olan tarihi eserlere sahip çıkmak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Bafra’da yaptırılan iki kültür evinin restorasyon çalışmaları yıl sonuna kadar tamamlanacak.

Samsun İl Özel İdaresi, 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na dayanarak bünyesinde kurduğu Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) tarafından yürütülen restorasyon çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Daha önce ihale edilen Bafra Kültür Evi-1 ve 2’nin çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiği kaydedilerek, tarihi eserlerin korunması konusunda yapılan çalışmaların özenle takip edildiği, bu kapsamda yıl sonuna kadar tamamlanacağı vurgulandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BAfra Evleri, Bafra Kültür Evi, Bafra Kültür Evi Nerede, Bafra Tarihi Ev, Bafra Tarihi EVler, Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu, Samsun İl Özel İdaresi, Tarihi Evler, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları