Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Babaların Seveceği Babalar Günü Tatil Fikirleri

09 Haziran, 2017 | 13:38
Babalar Günü

Babalar Günü

Babalar Günü Yaklaşıyor, Babanıza Geleneksel Hediyelerin Dışında Farklı Bir Hediye Vermek İsterseniz. Babalar Gününe Özel Tatil Fikirlerine Bir Bakın Deriz

Babalar günü her yıl haziran ayının üçüncü pazarına denk gelen gün kutlanılır. Bu sene de 18 Haziran’da kutlanacak olan Babalar günü için şimdiden tatlı bir telaş aldı herkesi. Kimileri geleneksel bir babalar günü hediyesi almak isterken (kol saati, parfüm v.b.), kimileri ise farklı bir hediye için hala arayışlarını sürdürmekte. Ama öncelikle günün anlam ve önemi nedir?

 

Babalar Günü Ne Zaman ve Neden Ortaya Çıktı?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünüyordu. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüş olan, Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

 

Babalar Günü Tarihi

Babalar Günü Tarihi

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910’da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir. Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hıristiyanlık peygamberi İsa’nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. Bazı ülkelerde bu kutlamalar dini özelliklerinin dışına çıkmıştı.

 

 

Gelelim Babalar Günü İçin Tatil Fikirlerine

 

Babalar gününün klişeleşmiş olan hediyelerinin dışına çıkmak isterseniz. En güzel fikirlerden biri tatildir. Zaten her tatil sitelerinde Babalar Gününe Özel Fırsatlar, Babalar Günü Turları ile ilgili indirimler sunulmaktadır. Ama önemli olan babanızın sevdiği tatili ona sunmaktır.

 

İşte Babalar Günü Listemiz;

 

1 – NBA Final Maçları

 

NBA Finalleri

NBA Finalleri

Haziran ayı olsa da hala dünyanın en prestijli basketbol ligi NBA’de, NBA Final Maçları devam etmekte. Hele ki babanız basketbol seviyorsa, güzel bir hediye olacaktır. Amerika Turları, babalar günü için güzel bir hediye olabilir.

 

2- Maldivler’de Aile Tatili

 

Maldivler Aile Tatili

Maldivler Aile Tatili

Babanızın o gün yanında geçirmek istediği kişilerin ailesi olmasını istediğinden emin olabilirsiniz. İşte bunun için gerekli olan şey, güzel bir aile tatili. Maldivler ise bu tatil için en uygun destinasyonlardandır.

 

3- Futbol Mabedleri (Barcelona, Real Madrid)

 

İspanya Stad Gezisi

İspanya Stad Gezisi

Babanız futbol delisi ise, hele ki Real Madrid veya Barcelona’yı yakından takip ediyorsa. O zaman babanız için en uygun hediye  İspanya Tatil Turları olacaktır. Futbolun “Los Galacticos”u olan Real Madrid veya Barcelona stadlarını gezmek ve fotoğraf çektirmek onlar için paha biçilemez bir hediye olacaktır.

4- Babanız Bir Balık Sever Mi? O Zaman “Kalosórisma” Yunan Adalarına

 

Yunan Adası Yemekleri

Yunan Adası Yemekleri

Babanız muhteşem üçlü olan rakı, balık ve rokayı seviyorsa, Yunan mezelerini ve eğlencesini daha hiç görmemişse, ona özel bu günde Yunan Adalarına gitmek en doğru kararlardan biridir. Güzel ve eğlenceli bir tatili Yunan Adaları Turları ile babanıza hediye edebilirsiniz.

5- Babanız Teknoloji Hayranıysa; Dubai

 

Dubai Tatili

Dubai Tatili

Babanız bir teknoloji hayranıysa ve en son teknoloji hemen satın almak istiyorsa, ama bunu kendisi yapmak istiyorsa. Son dönemde teknolojik yatırımları ve alışverişte uygun yer olan Dubai’yi görmesini tavsiye ederiz. Teknolojik açıdan bir çok mağazanın burada olması ve şehrin teknolojisine hayran kalacağı, aynı zamanda güzel bir tatil geçireceği yer olarak Dubai, Babalar günü için ideal bir hediye olacaktır.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
amerika turları, Babalar Günü, Babalar Gününe Özel Fırsatlar, Babalar Gününe Özel Tatil Fikirleri, Barcelona, Dubai, İspanya Tatil Turları, Maldivler, NBA, Real Madrid, Yunan Adaları Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları