Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Babadağ ihalesi Fethiyeli turizmcileri memnun etti

23 Haziran, 2011 | 10:42

Babadağ Teleferik Projesi ve Mesire Yeri ihalesinin Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım şirketi tarafından alınması turizmcileri sevindirdi.

Babadağ Teleferik Projesi ve Mesire Yeri’nin işletmesi ihalesini 500 bin lira yıllık kira bedeli ile FTSO tarafından kurulan Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım Ticaret şirketi kazanmıştı. İhalenin Fethiyeliler tarafından kurulmuş bir şirket tarafından alınması ilçedeki turizmcileri memnun etti. Aynı zamanda turizmci olan Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, ihale sonucundan duyduğu mutluluğu dile getirirken, yerel bir odanın bölgede sinerji oluşturmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

Bölgeyi tanımayan birinin burada yapacaklarının sorumluluğunu kimsenin alamayacağını fakat yerel bir şirketin yapacağı işletmenin bölgeye getirisinin büyük olacağını dile getiren Yılmaz, “Bize göre Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın buradaki amacı, para kazanmak değil esnafa yardımcı olmak, turizmi 12 aya çıkarmaktır. Ben kendilerini ilk günden itibaren destekledim. Biz bu ihalenin Fethiye’de kalmasından dolayı çok memnunuz. Ölüdeniz Belediyesi olarak arkasındayız.” dedi.

Fethiyeli turizmci Orka Otel sahibi Yavuz Torunoğulları da ihale sonucundan memnun. Babadağ’ın Fethiye’ye kaldığını ifade eden Torunoğulları, FTSO’nun diğer işletmeler için örnek olmasını istedi. Turizmciler olarak Babadağ’ın işletmesini alan şirkete her türlü desteği vereceklerini kaydeden Torunoğulları, bu hamlenin Fethiye’deki yamaç paraşütü ile uçuş sayısına olumlu katkı koymasını beklediklerini açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Babadağ ihalesi, Babadağ ihalesi Fethiye, Babadağ ihalesi turizmciler, Babadağ Teleferik Projesi, Fethiye, Fethiyeli turizmciler, Mesire, Orka Otel sahibi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları