Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Azerbaycanlı Gazelli Art House sanat galerisi İstanbul’da

23 Eylül, 2013 | 15:24

Azerbaycan Gazelli Art House sanat galerisi İstanbul'da 16-18 Eylül 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Artinternational’a; başta Türkiye , Avrupa,Ortadoğu olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden koleksiyonerler ve sanatseverler katıldı.

Artinternational ilk kez düzenlenmesine rağmen sanatseverlerin büyük ilgisini çekti. Etkinlikte en çok ilgi gören ise,  ünü kendi ülkesi Azerbaycan’ı da aşıp İngiltere ve kıta Avrupa kıtasına yayılan Gazelli Art House sanat galerisiydi.

Gazelli Art House Kurucusu ve direktörü Mila Askarova’nin bizzat kendisinin düzenlendiği ve ilgilendiği standa ise sanatseverlerin ilgisi yoğundu.

Londra ve Bakü’nun en ünlü caddelerinde bulunan galerileri ile 4 mevsim sanatseverlerin ilgi odağı olan Gazelli Art House direktörü Mila Askarova , İstanbul’un tarihsel ve kültürel zenginliğinin yanı sıra, son yıllarda İstanbullu sanatseverlerin sanata ve sanatsal aktivitelere ilgisinin de giderek artması ile önem verdikleri bir şehir olduğunu belirtti.

İstanbul’un iki kıtayı birleştiren özelliği yanı sıra , Doğu ve Batı kültürlerine binlerce yıldır ev sahipliği yapması, tarihte birçok sanatçının bu coğrafyadan çıkması Gazelli Art House direktörü  Mila Askarova’nın da bu şehre ilgisinin bir kat daha artmasını sağlamış. Gazelli Art House’un sahip olduğu Londra ve Bakü Galerilerinden sonra kısa vadede İstanbul’u da hedeflediklerini söyleyen Askarova , koleksiyonlarında birçok dünyaca ünlü sanatçının eserinin olduğunu belirtti.

Özellikle İstanbul’a gelen son yıllardaki turist sayısının artması , gelen turistlerin gelir düzeylerinin de doğru orantılı olarak artmasını yakından takip ettiklerini , yüksek harcama potansiyeli olan bu turist kitlesi içerisinde yer alan sanatseverlerin Gazelli Art House gibi uluslararası Sanat Galerilerinden ülkelerine eser satın alarak götürdüklerini ve Türkiye’ye de döviz bıraktığını ancak İstanbul’da bu potansiyelin çok çok üzerinde olduğunun altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Azerbaycan, Azerbaycan Gazelli Art House, Bakü Galerileri, Gazelli Art House, Gazelli Art House sanat galerisi, Londra, sanat galerisi,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları