Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Azerbaycanlı Gazelli Art House sanat galerisi İstanbul’da

23 Eylül, 2013 | 15:24

Azerbaycan Gazelli Art House sanat galerisi İstanbul'da 16-18 Eylül 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Artinternational’a; başta Türkiye , Avrupa,Ortadoğu olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden koleksiyonerler ve sanatseverler katıldı.

Artinternational ilk kez düzenlenmesine rağmen sanatseverlerin büyük ilgisini çekti. Etkinlikte en çok ilgi gören ise,  ünü kendi ülkesi Azerbaycan’ı da aşıp İngiltere ve kıta Avrupa kıtasına yayılan Gazelli Art House sanat galerisiydi.

Gazelli Art House Kurucusu ve direktörü Mila Askarova’nin bizzat kendisinin düzenlendiği ve ilgilendiği standa ise sanatseverlerin ilgisi yoğundu.

Londra ve Bakü’nun en ünlü caddelerinde bulunan galerileri ile 4 mevsim sanatseverlerin ilgi odağı olan Gazelli Art House direktörü Mila Askarova , İstanbul’un tarihsel ve kültürel zenginliğinin yanı sıra, son yıllarda İstanbullu sanatseverlerin sanata ve sanatsal aktivitelere ilgisinin de giderek artması ile önem verdikleri bir şehir olduğunu belirtti.

İstanbul’un iki kıtayı birleştiren özelliği yanı sıra , Doğu ve Batı kültürlerine binlerce yıldır ev sahipliği yapması, tarihte birçok sanatçının bu coğrafyadan çıkması Gazelli Art House direktörü  Mila Askarova’nın da bu şehre ilgisinin bir kat daha artmasını sağlamış. Gazelli Art House’un sahip olduğu Londra ve Bakü Galerilerinden sonra kısa vadede İstanbul’u da hedeflediklerini söyleyen Askarova , koleksiyonlarında birçok dünyaca ünlü sanatçının eserinin olduğunu belirtti.

Özellikle İstanbul’a gelen son yıllardaki turist sayısının artması , gelen turistlerin gelir düzeylerinin de doğru orantılı olarak artmasını yakından takip ettiklerini , yüksek harcama potansiyeli olan bu turist kitlesi içerisinde yer alan sanatseverlerin Gazelli Art House gibi uluslararası Sanat Galerilerinden ülkelerine eser satın alarak götürdüklerini ve Türkiye’ye de döviz bıraktığını ancak İstanbul’da bu potansiyelin çok çok üzerinde olduğunun altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Azerbaycan, Azerbaycan Gazelli Art House, Bakü Galerileri, Gazelli Art House, Gazelli Art House sanat galerisi, Londra, sanat galerisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları