Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Azerbaycan’da Türk lezzetlerine büyük ilgi

25 Kasım, 2013 | 10:53

Azerbaycan'da Türk lezzetlerine büyük ilgi Tarihi Sultanahmet Köftecisi Mehmet Tezçakın, kardeş ülke Azerbaycan’da ikinci şubesini açtı.

Tezçakın, Türk mutfağının ünlü markalarına yoğun talep olduğunu, doğru ortaklarla yapılan işbirliğinin mutlaka kazandırdığını söyledi.

Mehmet Seracettin Efendi’nin 1920 yılında temelini attığı, bugün bir dünya markası haline gelen Tarihi Sultanahmet Köftecisi, Bakü’deki ikinci şubesini, kentin modern alışveriş merkezlerinden biri olan Metropark AVM’de açtı.

Seçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleşen, Azerbaycan basınının da ilgi gösterdiği Metropark AVM şubesinin açılışında bir de ilk yaşandı. Sultanahmet Köftecisi’nin 4. nesil temsilcilerinden Mert Tezçakın, ilk şube açılışını Metropark’ta yaptı. Dükkanın açılış kurdelesini Metropark şube ortaklarından Anar Zeynolov ile Mert Tezçakın birlikte kesti.

Bakü’deki ilk şubesini mayıs sonunda Fransa Büyükelçiliği’nin karşısındaki binada açan Sultanahmet Köftecisi’nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Tezçakın, yoğun talep dolayısıyla 5 ay gibi kısa sürede ikinci şubeyi açtıklarını anlattı.

‘’Azerbaycan’da Türk mutfağının ünlü markalarına çok yoğun talep var’’ diyen Tezçakın, şöyle devam etti:

‘’Azerbaycan master franchise işbirlikçimiz Babylon Group, çok başarılı bir işletmecilik örneği sergiledi. Bu sayede dükkanımız kısa sürede devlet adamlarının, bürokratların, sanatçıların ve sporcuların öncelikle tercih ettikleri mekanlar arasında yer aldı. Köftelerimizin baharatsız oluşu, lezzeti, sunumu, hijyenikliği ve rahat görünüşlü dükkan konsepti Azeri kardeşlerimizin beğenisini kazandı. Ramazan’da tıpkı Sultanahmet’teki merkez dükkanımızda olduğu gibi iftar saatinde kapısında kuyruklar oluştu. Metropark şubemizde de insanlar oturacak yer bulmakta zorlanıyorlar.’’

Azerbaycan’da doğru ortakla yapılan işbirliğinin mutlaka kazandırdığının altını çizen Tezçakın, ‘’’Azerbaycan, diğer Türk Cumhuriyetleri ve Rusya’da yapılacak yatırımlar için köprü olarak da kullanılmalı. Biz de öyle yapacağız. Babylon Grup ile Kazakistan’dan başlayarak tüm Türk cumhuriyetlerinde, Gürcistan Batum’da ve Rusya’da dükkanlar açacağız. Ayrıca, gıda sektöründe personel eğitimi, dondurulmuş ürün gibi alanlarda da işbirliği yapacağız. Ayrıca Bakü’de 3. şube açılışı için çalışmalara da şimdiden başladık.’’ diye konuştu.

Türkiye’nin en kapsamlı Osmanlı kağıt paraları koleksiyonuna da sahip olan Tezçakın, Azerbaycan’daki dükkanlarda koleksiyonunu sergilemeyi de planladığını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Azerbaycan, Azerbaycan Haberleri, Azerbaycan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, Azerbaycan türk lezzetleri, Mehmet Seracettin Efendi, Mehmet Tezçakın, Tarihi Sultanahmet Köftecisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları