Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Azerbaycan’da reçel festivali

26 Ağustos, 2013 | 20:22

Azerbaycan'da reçel festivali Azerbaycan’ın Gebele şehrinde reçel festivali gerçekleştirildi.

Gebele bu yıl ilk kez düzenlenen festival Vali Sabuhi Abdullayev’in temsili kurdeleyi kesmesi ile başladı.

Yerli ve yabancı turistlerin katılımıyla gerçekleşen reçel festivalinde ülkenin 12 farklı şehrinden bir birinden lezzetli reçeller sergilendi. Azerbaycan kültüründe önemli yer tutan reçeller ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte turistler; ceviz, nar, vişne, karpuz, kızılcık, çilek, ahududu, böğürtlen, şeftali, üzüm ve gül reçelleri gibi bir çok ürünün tadına bakma fırsatı buldular.

Turistler Azerbaycan mutfağını tanıdılar

Turistler Azerbaycan mutfağından çeşitli tatlılar ve yemeklerin sergilendiği festivalde ülkenin mutfağını yanıma fırsatı da buldular.

Azerbaycan Milli Mutfak Kültürü Derneği Başkanı Tahir Emiraslanov, festivale iki yıldan beri hazırlandıklarını belirtirken, festivalin ilk yılı olmasına rağmen çok büyük ilgi gördüğünü, gelecek yıl uluslararası bir boyut kazandırmak amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ahududu, Azerbaycan, Azerbaycan festival, Azerbaycan Haberleri, Azerbaycan kültürü, Azerbaycan mutfağı, Azerbaycan reçel festivali, böğürtlen, ceviz, çilek, gül reçelleri, karpuz, kızılcık, nar, şeftali, Tahir Emiraslanov, Turizm, Turizm Haberleri, üzüm, vişne,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları