Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Azerbaycan’da reçel festivali

26 Ağustos, 2013 | 20:22

Azerbaycan'da reçel festivali Azerbaycan’ın Gebele şehrinde reçel festivali gerçekleştirildi.

Gebele bu yıl ilk kez düzenlenen festival Vali Sabuhi Abdullayev’in temsili kurdeleyi kesmesi ile başladı.

Yerli ve yabancı turistlerin katılımıyla gerçekleşen reçel festivalinde ülkenin 12 farklı şehrinden bir birinden lezzetli reçeller sergilendi. Azerbaycan kültüründe önemli yer tutan reçeller ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte turistler; ceviz, nar, vişne, karpuz, kızılcık, çilek, ahududu, böğürtlen, şeftali, üzüm ve gül reçelleri gibi bir çok ürünün tadına bakma fırsatı buldular.

Turistler Azerbaycan mutfağını tanıdılar

Turistler Azerbaycan mutfağından çeşitli tatlılar ve yemeklerin sergilendiği festivalde ülkenin mutfağını yanıma fırsatı da buldular.

Azerbaycan Milli Mutfak Kültürü Derneği Başkanı Tahir Emiraslanov, festivale iki yıldan beri hazırlandıklarını belirtirken, festivalin ilk yılı olmasına rağmen çok büyük ilgi gördüğünü, gelecek yıl uluslararası bir boyut kazandırmak amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ahududu, Azerbaycan, Azerbaycan festival, Azerbaycan Haberleri, Azerbaycan kültürü, Azerbaycan mutfağı, Azerbaycan reçel festivali, böğürtlen, ceviz, çilek, gül reçelleri, karpuz, kızılcık, nar, şeftali, Tahir Emiraslanov, Turizm, Turizm Haberleri, üzüm, vişne,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları