Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’ndan vize yalanlaması

20 Ekim, 2010 | 10:01

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşları için havaalanında vize uygulamasının kaldırıldığı yönündeki haberleri yalanladı.

Bakanlık açıklamasında, yeni vize uygulamasının Türk vatandaşlarını kapsamadığını duyurdu. Açıklamaya göre, Türk vatandaşları, eskisi gibi Azerbaycan’da havaalanlarında veya konsolosluk şubelerinden vize alabilecek.

Azeri-Press Agentliyi’nin (APA) haberine göre, Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Elhan Poluhov, vize uygulamasında yapılan değişikliklerin Türk vatandaşlarını kapsamadığını ifade etti. Poluhov ayrıca Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan yeni kararda bu konunun belirtildiğini aktardı. Azeri yetkili, kararda Azerbaycan ile vize alanında anlaşması olan ülkelerin vatandaşlarının yeni uygulamadan etkilenmeyeceği ile ilgili maddenin bulunduğunu kaydetti. Poluhov, “Türkiye ile Azerbaycan arasında havaalanlarında vize alabilme anlaşması mevcut. Buna göre Türk vatandaşları eskiden olduğu gibi havaalanlarında vize alabilecek.” dedi.

Türk medyasında yer alan haberlerde, Azerbaycan’ın havaalanında vize uygulamasını sonlandırdığı bilgileri yer almıştı. Haberlerde ayrıca Azerbaycan havaalanında kolay vize uygulamasında sadece Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerine ayrıcalık tanındığı ve Türkiye’yi bu kapsam dışında bırakıldığı aktarılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Azerbaycan, Azerbaycan Bakanlığı, Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Havaalanı, Azeri-Press Agentliyi, Elhan Poluhov, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye ile Azerbaycan, Türkiye ile Azerbaycan Vizesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları