Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ayvalık, Su Altı Meraklılarının Tatil Mekanı Oldu

03 Mayıs, 2017 | 06:45
Ayvalık Dalış Okulları

Ayvalık Dalış Okulları

 

Ayvalık, Su Altı Dalış Meraklılarının  Merkezi ve Tatil Mekanı Oldu

Dünyaca ünlü kızıl mercanları, 24 ada ve 60 dalış noktasıyla su altı dünyasının gözde mekanlarından olan Ayvalık, kısa tatillerde su altı meraklılarının tercih noktası oldu.

Hava ve su sıcaklığının arttığı Ayvalık’ta geçtiğimiz günlerde açılan dalış sezonu 3 günlük kısa tatil ile hızlı başladı. Özellikle İstanbul, İzmir, Bursa, Çanakkale ve Trakya’dan bir çok su altı meraklısı bu güzel dünyayı yaşamak için Balıkesir’in Ayvalık ilçesini tercih etti. Uzun kış boyunca denizden ve su altından uzak kalan birçok dalgıç bu tatil fırsatını değerlendirdi. Pro Divers Dalış okulu hocası  Kubilay Kılıç, dalış sezonunun açılmasıyla birlikte ilçedeki dalış merkezi ve okulların faaliyete geçtiğini ve talebe cevap vermek için tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade etti. Kılıç 3 gün boyunca tekne kapasitelerinin yüzde 100 doluluk ile çalıştığını söyledi.

Ayrıca, yaz aylarının gelmesiyle’de Ayvalık-Midilli seferlerinin başlamış olması çevre turizmini iki yönlü de canlandırmaya başladı. Hem adadan gelen hemde adaya giden turistler ile yazında talepte artış olacağının gözlendiği bilgisini söylendi.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayvalık, Dalış, Su altı, Tatil,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları