Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ayvalık kriz dinlemiyor

14 Temmuz, 2009 | 11:16

Sarimsakli Ege kıyılarının gözde tatil merkezlerinden Ayvalık’ın Sarımsaklı Plajları’nda güneşlenen ve denize giren tatilciler, renkli görüntüler oluşturuyor.

Ayvalık’ta 40 dereceye ulaşan hava ve 25 dereceye varan deniz suyu sıcaklığını fırsat bilen tatilciler Sarımsaklı, İğdeburnu, Badavut sahillerini doldurdu.

İlçedeki turistik tesislerde doluluk oranının yüzde 90’ların üzerinde olduğu ve kasım ayının ortalarına kadar rezervasyonların sürdüğü belirtildi.

Tatilcilerden bazıları teknelerle günübirlik mavi yolculuğa çıkarken, bazıları da su sporları yaptı, deniz yataklarında güneşlendi.

Mare Otel sahibi Murat Özek, “Ramazan öncesi, ilçedeki otellerde doluluk oranları yüzde 90’ları aştı. Birçok otelde, krize rağmen kasım ayının ortalarına kadar rezervasyon yapıldı” dedi.

Billurcu Otel’in sahibi Korkut Billurcu ise Sarımsaklı’nın turizmde bir marka olduğunu vurgularken, “Kaliteyi daha artırıp, kaliteli tesislerde fiyat düşürmeye gitmeden, birlik oluşturup rezervasyonları yapabilirsek hem turizmci hem ülkemiz kazanır” diye konuştu. (Hürriyet)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayvalık, Ayvalık Mare Otel, Ayvalık otelleri, Badavut plajı, Billurcu Otel, İğdeburnu plajı, Korkut Billurcu, Murat Özek, Sarımsaklı, Sarımsaklı plajı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları