Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ayık: Turizm sektörü, önemli işlere imza atmaya devam edecek

25 Ocak, 2018 | 13:41

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve THY’nin kurumsal sponsorluğunda, TÜROFED ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği iş birliğiyle düzenlenen 22. EMITT Fuarı başladı. TÜROFED Başkanı Ayık, turizm sektörünün 2018 yılında da çok önemli işlere imza atmaya devam edeceğini söyledi.

TÜROFED ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) iş birliğiyle düzenlenen 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde konuşan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, turizm sektörünün 2018 yılında da çok önemli işlere imza atmaya devam edeceğini belirterek, “Turizm sektörü olarak, 2018 sonunda mutlaka çift haneli büyümeyi ülkemize yaşatmak istiyoruz. Bu bizim ülkemize olan borcumuz ve en önemli görevlerimizden biri.” dedi.

Ayık, Türkiye’nin 2017’de turizmde çok ciddi bir geri dönüş yaptığını, bu geri dönüşle Türkiye’nin, çok ciddi bir turizm ülkesi olduğunu ispat ettiğini söyledi.

Ayık, söz konusu geri dönüşte çok ciddi etkenlerin bulunduğunu ifade ederek, sektörün dinamizminin geri dönüşe çok ciddi katkı sağladığını vurguladı.

Turizm sektörünün 2018 yılında da çok önemli işlere imza atmaya devam edeceğini belirten Ayık, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın önderliğinde mevcut pazarları büyütmeye, gelişmekte olan pazarlarımızı da büyütmeye ve onları geliştirmeye sektör olarak devam edeceğiz. Turizm sektörü olarak, 2018 sonunda mutlaka çift haneli büyümeyi ülkemize yaşatmak istiyoruz. Bu bizim ülkemize olan borcumuz ve en önemli görevlerimizden biri.” ifadelerini kullandı.

Narin: Daha fazla pay almak için çalışmaları artırmalıyız

TTYD Başkanı Oya Narin da son yıllarda turizm sektöründe yaşanan kayıplara değinerek, turizmde toparlanmanın 2017’de başladığını, 2018’de de sektörün yeniden yüksek performansa dönmesini umduklarını ifade etti.

Narin, TTYD olarak, hem ülke turizmi hem de yatırımcıları daha büyük ölçeklere götürmek için çalıştıklarını ifade ederek, “Bu hedefler için EMITT’i önemli bir enstrüman olarak görüyor, EMITT’in marka değerini daha yukarılara taşımak için çabalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Narin, turizm sektörünün, dünya pastasından daha fazla pay alması içi çalışmalarını ve EMITT gibi modelleri artırmaları gerektiğini söyledi.

85 ülkeden 1065 katılımcı

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren, bu yıl 60 bin metrekarelik 10 salonda 85 ülkeden bin 65 katılımcıyı ağırlayan EMITT, 28 Ocak’ta sona erecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı, THY, TTYD Başkanı Oya Narin, Türkiye Otelciler Federasyonu, TÜROFED . Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, ÜROFED Başkanı Osman Ayık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları