Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aydın’a gelen turist sayısında artış var

21 Ocak, 2010 | 14:44

Aydın'a gelen turist sayısında artış var Aydın’a müze ve ören yeri ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 2, deniz yoluyla gelen turist sayısında da yüzde 3 artış olduğu bildirildi.

Aydın Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, yaptığı yazılı açıklamada, turizm çeşitliliği açısından oldukça zengin olan Aydın’da Milet ve Afrodisias müzelerine bağlı ziyarete açık 8 ören yerinin bulunduğunu belirtti.

Müze ve ören yerlerini 2008 yılında toplam 588 bin 210 kişinin ziyaret ederek, 684 bin 619 TL gelir bıraktığını ifade eden Aktakka, geçen yıl ise 598 bin 52 kişinin ziyaretinden, 792 bin 780 TL gelir elde edildiğini bildirdi.

Aydın’da müze ve ören yeri ziyaretçi sayısında yüzde 2 artış yaşandığını, ziyaretçi, sayının önceki yıla göre 9 bin 842 kişi arttığını belirten Aktakka, gelir bakımından da 108 bin 161 TL ile yüzde 16’lık artış olduğuna dikkati çekti.

Didim, Milet, Priene, Magnesia, Tralleis, Alabanda, Nysa, Afrodisias, Kuşadası Kadı Kalesi, Alinda ve Tepecik Höyüğü kazılarının devam ettiğini belirten Nuri Aktakka, Aydın’ın turizm sektöründe her zaman adından söz ettirdiğini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrodisias, Alabanda, Alinda, Aydın Turist, Aydın Turist Sayısı, Aydın Turizm, Didim, Kuşadası Kadı Kalesi, Magnesia, Milet, Nysa, Priene, Tralleis, Turizm Müdürü Nuri Aktakka,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları