Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aydın’a gelen turist sayısında artış var

21 Ocak, 2010 | 14:44

Aydın'a gelen turist sayısında artış var Aydın’a müze ve ören yeri ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 2, deniz yoluyla gelen turist sayısında da yüzde 3 artış olduğu bildirildi.

Aydın Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, yaptığı yazılı açıklamada, turizm çeşitliliği açısından oldukça zengin olan Aydın’da Milet ve Afrodisias müzelerine bağlı ziyarete açık 8 ören yerinin bulunduğunu belirtti.

Müze ve ören yerlerini 2008 yılında toplam 588 bin 210 kişinin ziyaret ederek, 684 bin 619 TL gelir bıraktığını ifade eden Aktakka, geçen yıl ise 598 bin 52 kişinin ziyaretinden, 792 bin 780 TL gelir elde edildiğini bildirdi.

Aydın’da müze ve ören yeri ziyaretçi sayısında yüzde 2 artış yaşandığını, ziyaretçi, sayının önceki yıla göre 9 bin 842 kişi arttığını belirten Aktakka, gelir bakımından da 108 bin 161 TL ile yüzde 16’lık artış olduğuna dikkati çekti.

Didim, Milet, Priene, Magnesia, Tralleis, Alabanda, Nysa, Afrodisias, Kuşadası Kadı Kalesi, Alinda ve Tepecik Höyüğü kazılarının devam ettiğini belirten Nuri Aktakka, Aydın’ın turizm sektöründe her zaman adından söz ettirdiğini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrodisias, Alabanda, Alinda, Aydın Turist, Aydın Turist Sayısı, Aydın Turizm, Didim, Kuşadası Kadı Kalesi, Magnesia, Milet, Nysa, Priene, Tralleis, Turizm Müdürü Nuri Aktakka,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları