Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aydın Ayan Yeniden İstanbullu Sanatseverlerle Buluşuyor

04 Nisan, 2017 | 12:23

Ressam Aydın Ayan Sergi

Usta ressam Aydın Ayan, uzun bir aranın ardından yeniden İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor.

Uzun süredir İstanbul’da sergi açmayan usta ressam Aydın Ayan, “SIR VE BÜYÜLÜ GERÇEK” konulu 45. Sanat Yılı Sergisi ile 7 Nisan-10 Mayıs 2017 tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Beş Kubbe Salonu’nda yer alacak.

Aydın Ayan sergisinde, 2007 öncesine ait az sayıda yapıtına ve 2007 sonrası, büyük boyutlu 100’ü aşkın tuval resmine yer verilecek.

Sergideki resimler, “İnsanın Doğaya Ettiğidir”, “İnsanın Hayvana Ettiğidir”, “İnsanın İnsana Ettiğidir” ana başlıkları altında toplanan doğa, yaşam, insan merkezli figüratif bir yaklaşımın ürünleri.

Aydın Ayan Kimdir?

Aydın Ayan, 1953 yılında doğdu, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü’nde öğrenim gördü (1972-1977). Bitirdiği Bölümde 1979’da Asistan, 1990’da Doçent, 1998’de Profesör oldu. British Council bursu ile İngiltere’de(1986-1987), Eisenhower Exchange Fellowship ile ABD’de inceleme, araştırma ve sanatsal çalışmalar yaptı.

Yurt içi ve yurt dışında 40’a yakın kişisel sergi açtı ve üçyüzü aşkın karma sergiye katıldı. İlki şiir dalında (1971), sonuncusu Moskova İmparatorluk Sanat Akademisi Onursal Üyelik “Sanata Katkı” Ödülü(2013) olmak üzere toplam on dokuz ödül sahibidir.

Ayan’ın yurt içi ve yurt dışında çeşitli müzeler ile özel ve tüzel kurum koleksiyonlarında yapıtları yer almaktadır Ayan, eğiticilik yaşamı boyunca kurumunda, Resim Bölümü başkanlığı, Rektör Yardımcılığı, MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi müdürlüğü gibi görevler yapmıştır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aydın Ayan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları