Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aycı: THY, dünyada en çok bilinen 2. havayolu

28 Mart, 2018 | 17:01

İlker Ayci Dünyada en çok bilinen 2. havayoluyuz

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY’nin dünyada en çok bilinen 2. havayolu konumuna geldiğini söyledi. Aycı ayrıca 2018’in ilk çeyreğinde rekor müjdesi vermek üzere hazırlandıklarını da ifade etti.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, bu yılın ilk çeyreğinde rekor müjdesi vermeye hazırlandıklarını söyledi. “İnşallah, 2018’in ilk çeyreğinde size rekor müjdesi vermek üzere hazırlanıyoruz” ifadelerini kullanan İlker Aycı, “15 binden fazla yolcuya sorulan, örnekleme yapılan en son anketlerde dünyada en çok bilinen 2. havayolu konumuna geldik. Uçuş emniyeti denildiğinde ise dünyada en iyi üçüncü şirket konumuna geldik” dedi.

THY Spor Kulübü çatısı altında faaliyet gösteren THY Bayan Voleybol Takımının, Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne yükselmesinden ötürü düzenlenen törene şirket çalışanları, voleybolcular ve şirket yöneticileri katıldı.

“Havada karada şampiyon biziz”

Törende, “Havada karada şampiyon biziz” sloganıyla yola çıkarak, büyük başarı elde eden Bayan Voleybol Takımı ile ilgili hazırlanan sunumlar gerçekleştirildi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, törendeki konuşmasında, başarının sebebinin THY’deki ekip çalışması olduğunu ifade etti.

Aycı, planlamalarla başarının geldiğini belirterek, “Benim oyuncu kardeşlerim yüreklerini, her şeylerini sahaya koydular ama önce planlama şuradaki (yönetici) arkadaşlarımıza aittir. ” şeklinde konuştu.

Hormonlu değil, organik!

Hormonlu bütçeler yerine organik altyapıya ağırlık veren bir düşünceyi tercih eden yönetici bakışına sahip olduklarına dikkati çeken İlker Aycı, hayata, şirket yönetimine ve kulübe hep böyle baktıklarının altını çizdi.

Başkan İlker Aycı, işlerinin özünün gençlere güvenmek olduğunu belirterek, gençlerin ve tecrübeleri birleştirmelerinin tek nefes, ruh ve kalpten oluşan bir takım ortaya çıkarttığını ifade etti.

İlker ayci thy voleybol1

“Birlik olduğumuzda rekorları kırdık”

Çalışanlar ve sporcularla aile olduklarını söyleyen İlker Aycı, “Şirkette beraberce aile olduğumuzda, birlik olduğumuzda 2017’de rekorları kırdık, 2016’dan sonra 2017’de de hep birlikte muhteşem bir geri dönüşe imza attık. THY ailesi, sizler bunu iyi bilirsiniz. Sizler gibi kulübümüz de aynısını yapıyor. Aynı ruh, aynı heyecan, aynı nefes, aynı yürek, kulübümüzde de var.

Bu ruh, farklı bir karakteri sahaya koydu. Herkes şampiyonluklar kazanabilir, dev bütçelerle, dev sponsorluklarla büyük yıldızlarla, büyük şampiyonluklar gelir ya da gelmeyebilir, son anda kaçabilir ama güzel olan, finallere gelen 8 takım içinde 6. bütçeye sahip olmak. Yani en yüksek bütçeyle bu işi yapmamak.

“Milli takımın şampiyonluğunu çok özledik”

Kimisi motivasyondan önce, teknik, taktik, fiziksel kapasiteyi önce sağlar. Eğer bu iş sadece motivasyonla olsaydı bizim milli takımımız, İskoç milli takımı, İrlanda milli takımı her turnuvanın şampiyonu olurlardı. Gönlümüzde milli takımımızın da şampiyonalar kazanması var elbette. Akdeniz Oyunları şampiyonluğundan beri milli takımın şampiyonluğunu çok özledik.” şeklinde konuştu.

İlker Aycı, şampiyonluğun arkasındaki ruhu, planlamayı, takımdaşlığı ve tek yürek olmayı kimsenin küçümsemesi gerektiğine de vurgu yaptı.

Bu başarıların devam edeceğini kaydeden Aycı şunları söyledi:

“Göklerin hakimi olarak uçan THY pilotlarıyla, kabin memurlarıyla, teknisyenleriyle, yer hizmetleriyle, yakıt şirketi çalışanlarıyla, bu ailenin tüm fertleriyle, en alttan en yukarıya hepsi birlikte büyük aile olarak bugün dünyanın havacılık dendiğinde en çok bilinen ikinci şirketi oldular.

“THY dünyada en çok bilinen 2. havayolu”

15 binden fazla yolcuya sorulan, örneklemle yapılan en son anketlerde dünyada en çok bilinen 2. havayolu konumuna geldik. Uçuş emniyeti denildiğinde, yolculara sorulduğunda dünyada en iyi üçüncü şirket konumuna geldik. Hedef, her zaman çıtanın en yukarıda olması ve hep çıtayı yükseltmek.” ifadelerini kullandı.

Aycı THY olarak 2016 yılından çok dersler aldıklarını, buradan aldıkları derslerle geçen yıl rekorlar kırdıklarına vurgulayarak, “İnşallah, 2018’in ilk çeyreğinde size rekor müjdesi vermek üzere hazırlanıyoruz. Daha henüz bilanço bitmedi ama çıktığı zaman inşallah Murat Şeker bey bize o müjdeyi verecektir.” yorumunda bulundu.

“THY’de rekor beklenebilir”

İlker Aycı ayrıca, “2018’in ilk çeyreğinde THY’de rekor beklenebilir” şeklinde açıklama yaptığını, bu bereketin ilk çeyrekteki bilançoya yansıyacağını ve müjdeli haberleri herkese vereceklerini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünyada en çok bilinen 2. havayolu, İlker Aycı, THY Bayan Voleybol Takımı, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı, Vestel Venus Sultanlar Ligi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları