Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ayasofya’daki melek tasviri turistlerden büyük ilgi görüyor

28 Eylül, 2009 | 10:03

Ayasofya'daki melek tasviri turistlerden büyük ilgi görüyor Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay sadece kiliselerdeki tasvirlerden dolayı İstanbul’un 500 bin turist çekeceğini belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ayasofya’daki süslemelerden birinin üzerindeki maskeyi kaldırarak ortaya çıkardıkları ‘unutulmaya terk edilmiş’ dünya çapındaki melek tasvirinin turistler tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Tasvirin Hristiyanlar açısından önemine işaret eden Günay, “Yabancı bakanlar beni arayıp tasvirlerin bulunduğu yere özel izinle çıkmak istediklerini söylüyorlar. Hepsi teşekkür ve sevinçlerini bildiriyorlar” dedi.

“Ayasofya’da hepimiz aynı Allah’a, aynı yaradana ibadet ediyoruz mantığı içinde kilise tasvirleriyle cami fonksiyonu beraberce yürümüş” diyen Günay, melek tasvirinin turist sayısını da etkileyeceğini dile getirdi. Ayasofya’daki tasvirlerin İstanbul’a ziyaretçi sayısını artıracak önemli bir etmen olduğuna dikkat çeken Günay, “Önümüzdeki yıl sadece tasvirden dolayı 500 bin ziyaretçi artışı bekliyoruz” diye konuştu. Günay, İstanbul’a gelen bazı turistlerin kentin en önemli tarihi yapılarından Topkapı, İstanbul Arkeoloji Müzesi ve Sultanahmet’i görmeden gittiğini, bunun önüne geçmek için çalıştıklarını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayasofya Ertuğrul Günay, Ayasofya Melek Tasvirleri, Ayasofya Tasvirleri, Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Ayasofya, Ertuğrul Günay Haberleri, Kültür ve Turizm Bakanı, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları