Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aya İrini Kilisesi’nde Oratoryo düzenlendi

27 Mart, 2010 | 15:44

İstanbul Aya İrini Kilisesi’nde Rus Başpiskopos İlarion’un ve Rum Fener Patriği Bartalameos’un da katıldığı bir oratoryo düzenlendi.

Rus Büyükelçiliği’nin düzenlendiği geceye Rus,Yunan ve Türk vatandaşlar katıldı. Gecede Başpiskopos İlarion’nun bestelediği Hz İsa’nın hayatının son günlerinden bahseden “Strasti Motfeya” (Motfey’in ihtirasları) oratoryosu seslendirildi.

Oratoryonun bestecisi aynı zamanda Rus Başpiskopos şöyle konuştu: “Bu gece çok önemli bir gece. Böyle bir konuyu zaten geçen sene Rus Patriği Kirill gündeme getirdi. Bugün de gerçekleştiriliyor. Ayrıca Türkiye’de bulunan Hıristiyan heykellerinin de yapılandırma işlerinde Rum Fener Patriği ile konuşmalarımız da devam ediyor. Bildiğiniz gibi Türkiye’ye çok sayıda turist geliyor. Bunların arasında Ruslar da yer almakta. Onların bu heykelleri ziyaret edebilmesi için biz bu çalışmalara başladık.”

Gecede Rus Devlet Orkestrasına yönetmenlik yapan Aleksey Buzakov çok heyecanlı olduğunu dile getirerek: “Gerçekten muhteşem olduğuna inanıyorum. Böyle bir mekanda yönetmenlik yapmak çok heyecan verici. Zaten insan orkestraya yönetmenlik yaparken müziğin eşliğinde bir şeyleri hayal ediyor. Bu bir oratoryo. Hz İsa’nın hayatının son günlerinden bahsediyor.Tabii klasik müzikle beraber “İncil” den bölümler de seslenecek. Her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aya İrini, Aya İrini Kilisesi, Aya İrini Kilisesi Haberleri, Aya İrini Kilisesi Oratoryo, Oratoryo, Oratoryo Başpiskopos İlarion, Oratoryo Rus Patriği, Rum Fener Patriği Bartalameos,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları