Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Axel Jockwer, ” Otel Yorumları Artık Eskisi Kadar Etkili Değil”

11 Mayıs, 2017 | 19:26
Axel Jockwer

Axel Jockwer

 

Holidaycheck Kurucusu Axel Jockwer , “Otel Yorumlarının Artık Eskisi Kadar Etkili Değil” Açıklamasında Bulundu

Alman turizm dergisi “TravelTalk” ile konuşan Jockwer’e göre otel yorumlarının sürekli artan sayısı bunların etkisini azaltıyor. En çok tutulan oteller ile ilgili “İçerik ve yorum açısından birbirinden farklı binlerce değerlendirmelerin bulunmasına” dikkat çeken Jockwer, bu bolluk ve çeşitliliğin tüketicinin kafasının  karışmasına yol açar.

Jockwer; ” Kullanıcı bütün bu değerlendirmelerin ayrıntılarında ve de farklılığında adeta boğulmaktadır. Araştırmadan sonra kafası eskisinden daha da fazla karışmış olup hala hangi otelde kalacağına karar vermekte zorlanıyor” diye belirtti. Jockwer, otel yorumlarının seyahat acenteleri için önemlerini koruyacağını düşünüyor.

TravelTalk’ın önceden yaptırmış olduğu ankete göre seyahat acentelerinin %93’ü müşteriye otel tavsiye ederken otel yorumlarından yararlandıklarını belirtiyor. Alman Alman İnternet Seyahat Satış Birliği (VIR) Trust You ile birlikte yaptırdığı bir araştırmaya göre internette yapılan yorumların sayısı dünya çapında büyük ölçüde artış gösterdi. Buna göre 2016 yılında toplam 90.5 milyon otel yorumu mevcuttu ve bu da iki yıl öncesine göre % 16 bir artış teşkil ediyor.

Bunu ” yorumların sayısı artık pratik olarak algılanılamıyor” sözüyle yorumlayan Jockwer, “bunu bir başarı olarak gördüğümü söyleyemem” dedi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Axel jockwer, Holidaycheck, TravelTalk,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları