Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avusturya basını: Türkiye’de 5 yıldızlı otelde tatil 4 yıldız fiyatına!

16 Ocak, 2018 | 10:05

Avusturya basınına göre Türkiye’de 5 yıldızlı otellerde 4 yıldız fiyatı ödeyerek tatil yapılıyor. Üç ve daha az yıldızlı otellerin tercih edilmeme sebebi yüksek yıldızlı otellerin büyük kampanyalar yapması.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da dört gün süren Viyana Uluslararası Turizm Fuarı tamamlandı. Fuarda Antalya’nın Alanya ilçesini, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Genel Sekreteri Elvan Güneş temsil etti.

ALTİD Genel Sekreteri Elvan Güneş yaptığı açıklamada, “Viyana fuarında yapmış olduğum temaslarda edindiğim bilgilere göre rezervasyonlarda yüzde 15 civarında artış var. Son yıllarda yaşanan siyasi krizlere en derin tepkiyi veren bu pazar, toparlanma sürecine girmiş durumda.

Ocak ayında Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl’ın Türkiye’yi ziyareti sonrasında ilişkilerin daha da iyi bir noktaya geleceği beklentisi var.” dedi.

Viyana Fuarın’na 70 ülke katıldı

Elvan Güneş, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 200 metrekarelik alan ile Türkiye’nin bütün bölgelerini kapsayan tanıtım faaliyetlerine devam ettiğini belirterek, “Viyana Messe Fuar Merkezi’nde tanıtım çalışmalarına 70 ülkeden yaklaşık 800 firma katıldı.

Avusturya’dan sorumlu Kültür ve Tanıtma Ataşesi Hilal Demirel ve Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın’ın iştirakleri ile hazırlanan Türkiye standında biz de ALTAV olarak bölgemizin tanıtımı için her türlü fırsatı değerlendirmeye çalıştık.

Son yıllarda her ne yaşanmış olursa olsun 2014 yılında 512 bin kişiye ulaştığımız pazardan vazgeçmememiz lazım. Avusturya’dan ülkemizi ziyaret edenlerin sayısı 2015 yılında 486 bin, 2016 yılında 311 bin ve 2017 Kasım ayına kadar 269 bin şeklinde.” ifadelerini kullandı.

Satışlar katlanacak

TUI Satış Müdürü Michael Lettner mayıs-ekim ayları arasında direkt Antalya’ya haftada 6 uçak planladıklarını, bu yıl yüzde 200 artış beklediklerini ve satışların yoğun şekilde sürdüğü bilgilerini verdiğini belirten ALTİD Genel Sekreteri Elvan Güneş, “Bu satışlardaki yüzde 200 artış bilgisi geçen hafta Avusturya basınında yer aldı.” şeklinde konuştu.

Elvan Güneş ayrıca “FTI Takım Menajeri Fabian Jahl, Sunexpress ile haftada 7 uçuş yapacaklarını, ayrıca 15 Haziran-15 Eylül arası Anadolujet ile de haftada 3 kez Salzburg, Linz ve Graz şehirlerinden direkt Antalya’ya uçak planladıklarını iletti.

Bu yıl önemli bir artış kaydettiklerini, bölge olarak daha çok Antalya, Belek ve Side satışlarının olduğu bilgisini aldım. Bentour Avusturya Koordinatörü Bülent Estekin, 2017 yılında 4 bin 800 civarında satış aldıklarını ve bu yıl için ilave yüzde 20 civarında bir artış beklediklerini söyledi.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı, ALTAV Yönetim Kurulu, Avusturya, Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl, Elvan Güneş, FTI Takım Menajeri Fabian Jahl, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TUI Satış Müdürü Michael Lettner, Viyana, Viyana Messe Fuar Merkezi, Viyana Uluslararası Turizm Fuarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları