Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avustralya’da yılbaşı kutlamaları öncesi ışık rekoru

25 Kasım, 2013 | 12:20

Avustralya'da yılbaşı kutlamaları öncesi ışık rekoru Avustralya’da yılbaşı kutlamaları öncesi ışık rekoru kırıldı.

Avustralya’da yılbaşı kutlamaları bu yıl da oldukça renkli geçecek.

NationalTurk’te yer alan habere göre, bir aile, yaklaşan Noel tatili öncesi evlerini 500 binden fazla ışıkla süsleyerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Avustralya’da yılbaşı rekoru kırıldı…Guinness Dünya Rekorları yetkilisi Chris Sheedy, Avustralya’nın Canberra kentinde yaşayan Richards ailesinin, evlerini 502 bin 165 yanıp sönen ampulle donatarak Noel ışıklandırması alanında yeni bir rekora imza attığını açıkladı.

Avustralya’lı aile daha önce de Guinness Rekorlar Kitabı’ndaydı

Richards ailesi, rekorlar kitabına ilk kez 2001′de çeşitli renklerde 331 bin 38 ampul kullanarak girmişti. Geçen yıl en çok Noel ışığı kullanarak yapılan ışıklandırma rekorunu 346 bin 283 ampülle New Yorklu bir aileye kaptıran aile, Guinnes Kitabı’ndaki yerlerini tekrar alabilmek için seferber olmuştu.

Richards ailesinin evi, gelecek haftadan itibaren ziyarete açılacak. Elde edilen gelir, hayır kurumlarına bağışlanacak.

Aralık ayı boyunca ışıl ışıl parlayacak evin elektrik faturası ise yerel bir şirket tarafından karşılanacak. Elektrik faturasının 2 bin 500 Avustralya doları (yaklaşık 4 bin 500 TL) civarında gelmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, Avustralya Canberra, Avustralya haberleri, Avustralya noel, Avustralya rekor, Avustralya tatil, Avustralya yılbaşı, Avustralya yılbaşı kutlamaları, Avustralya yılbaşı rekor, avustralyada yılbaşı, Canberra, Guinness, Guinness Dünya Rekorları, Guinness rekolar kitabı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları