Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avustralya hakkında ilginç gerçekler

06 Ağustos, 2015 | 08:24

Avustralya hakkında ilginç gerçekler Dünyanın en renkli ülkelerinden olan Avustralya’da tatil yapmayı düşünüyorsanız, bu ülke hakkında ilginç bilgilere göz atsanız iyi olur.

Never Never River: Avustralya’daki nehirlerden birisinin adı ”Never Never River” dır. Bu isim bize her ne kadar tuhaf gelmese de ingilizce konuşan insanlara tuhaf gelmektedir.Çünkü nehrin ismi tekerleme gibi gözükmektedir ve dünyadaki en enteresan nehir isimlerden birisidir.

Avustralya’da Elektrikçi Olmak: Avustralya’nın Victoria eyaletinde Elektrikçilerin yalnızca ampul degiştirmesine izin verilir ve bu o eyaletteki bir kuraldır.

Avustralya Tavşan Akını: 1859 yılında Avustralya Kıtasında hiç tavşan bulunmamasından mütevellit İngilizler 24 tane tavşan getirdi Avustralya’ya. Ancak bu tavşanlar öyle bir üredi öyle bir üredi ki 10 yılda sayıları 2 milyona ulaştı.

Scientology Kilisesi: Scientology Kilisesi,Avustralya’da bulunan bir çocuk emek kampının yönetiyor. Bu insanlar tarafından kitlesel bir tepkiyle karşılanmıştır ancak Scientology kilisesi her zaman olduğu gibi yine kendini savunmaktadır.

Kanguruların Nüfusu: Avustralya’da yaşayan kanguruların sayısı, insanların sayısından fazladır.

Pembe Hillier Gölü: Avustralya’daki Hillier Gölü pembe renkli görünümüyle çok gizemli bir havaya sahiptir. Uzmanlar tam anlamıyla bu gölün neden böyle olduğunu çözememişlerdir.

Kaynak: Milliyet

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, avustralya Kanguru, Avustralya tatil, Avustralya Tavşan Akını, Avustralya Turu, Hillier Gö, Hillier Gölü Avustralya, Never Never River, pembe Hillier Gölü,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları