Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avustralya hakkında ilginç gerçekler

06 Ağustos, 2015 | 08:24

Avustralya hakkında ilginç gerçekler Dünyanın en renkli ülkelerinden olan Avustralya’da tatil yapmayı düşünüyorsanız, bu ülke hakkında ilginç bilgilere göz atsanız iyi olur.

Never Never River: Avustralya’daki nehirlerden birisinin adı ”Never Never River” dır. Bu isim bize her ne kadar tuhaf gelmese de ingilizce konuşan insanlara tuhaf gelmektedir.Çünkü nehrin ismi tekerleme gibi gözükmektedir ve dünyadaki en enteresan nehir isimlerden birisidir.

Avustralya’da Elektrikçi Olmak: Avustralya’nın Victoria eyaletinde Elektrikçilerin yalnızca ampul degiştirmesine izin verilir ve bu o eyaletteki bir kuraldır.

Avustralya Tavşan Akını: 1859 yılında Avustralya Kıtasında hiç tavşan bulunmamasından mütevellit İngilizler 24 tane tavşan getirdi Avustralya’ya. Ancak bu tavşanlar öyle bir üredi öyle bir üredi ki 10 yılda sayıları 2 milyona ulaştı.

Scientology Kilisesi: Scientology Kilisesi,Avustralya’da bulunan bir çocuk emek kampının yönetiyor. Bu insanlar tarafından kitlesel bir tepkiyle karşılanmıştır ancak Scientology kilisesi her zaman olduğu gibi yine kendini savunmaktadır.

Kanguruların Nüfusu: Avustralya’da yaşayan kanguruların sayısı, insanların sayısından fazladır.

Pembe Hillier Gölü: Avustralya’daki Hillier Gölü pembe renkli görünümüyle çok gizemli bir havaya sahiptir. Uzmanlar tam anlamıyla bu gölün neden böyle olduğunu çözememişlerdir.

Kaynak: Milliyet

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, avustralya Kanguru, Avustralya tatil, Avustralya Tavşan Akını, Avustralya Turu, Hillier Gö, Hillier Gölü Avustralya, Never Never River, pembe Hillier Gölü,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları