Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avustralya’nın büyük yengeç göçü

14 Ocak, 2014 | 12:12

Avustralya’daki Christmas Adası, her yıl ilkbahar aylarında 40 milyondan fazla yengecin göçüne sahne oluyor.

avustralya-yengeç-gocu

Avustralyalı yetkililer yengeçleri korumak için çeşitli yollara başvuruyor. Göçte yer alan kabukluların zarar görememesi için bazı yollar kapatılıyor. Öyle ki yengeçlerin daha rahat hareket edebilmesi için köprüler ve tüneller inşa ediliyor.

avustralya-yengeç-gocu-01

Sağanak yağışlarla denize doğru göç etmeye başlayan kırmızı yengeçler, Hint Okyanusu’na doğru 9 km yol alıyor. Yuva için birbiriyle kıyasıya kavga eden erkek yengeçler, kumsala ilk ulaşan kabuklular oluyor. Dişiler sahile ulaştığında ise çiftleşme başlıyor.

avustralya-yengeç-gocu-02

Toplamda 120 milyondan fazla kırmızı yengecin bulunduğu Christmas adasında 14 çeşit kara yengeci olduğu biliniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, Avustralya Christmas Adası, Avustralya haberleri, Avustralya kırmızı yengeç, Avustralya yengeç, Avustralya yengeç göçü, Christmas Adası yengeç, Christmas Adası yengeç göçü, kırmızı yengeçler, yengeç göçü,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları