Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avustralya’nın Büyük Set Resifi

28 Aralık, 2013 | 13:35

Dünyanın en büyük mercan resifi sistemine sahip Büyük Set Resifi, Avusturalya’nın Queensland sahili açıklarında bulunuyor.

avustralya-buyuk-set-resifi

Birbirinden ayrı 2900 resif ve 900 adanın bulunduğu Büyük Set Resifi 2,600 km genişliğe yayılmış 344,400 km² alanı ile dünyanın en büyük resif sistemidir.

avustralya-buyuk-set-resifi-01

Avustralya’nın en büyük doğal güzelliği olarak karşımızı çıkan resif uzaydan görülebilen dünyanın canlı organizmalar tarafından inşa edilmiş en büyük yapısıdır.

avustralya-buyuk-set-resifi-02

Resifte ki canlı hayatının yanı sıra adalardaki kumsallar da dikkat çeker. En güzel kumsallardan biri White Haven Kumsalı’dır.

avustralya-buyuk-set-resifi-03

Çin Seddi’nden büyük olan Büyük Set Resifi uzaydan görülen canlı tek oluşumdur.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avusturalya, Avusturalya haberleri, Avusturalya tatil, Avusturalya turları, Büyük Set Resifi, Büyük Set Resifi Avustralya, Büyük Set Resifi nerde, Büyük Set Resifi viki, resifi sistemi, resifi sistemi Avustralya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları