Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avustralya’nın Büyük Set Resifi

28 Aralık, 2013 | 13:35

Dünyanın en büyük mercan resifi sistemine sahip Büyük Set Resifi, Avusturalya’nın Queensland sahili açıklarında bulunuyor.

avustralya-buyuk-set-resifi

Birbirinden ayrı 2900 resif ve 900 adanın bulunduğu Büyük Set Resifi 2,600 km genişliğe yayılmış 344,400 km² alanı ile dünyanın en büyük resif sistemidir.

avustralya-buyuk-set-resifi-01

Avustralya’nın en büyük doğal güzelliği olarak karşımızı çıkan resif uzaydan görülebilen dünyanın canlı organizmalar tarafından inşa edilmiş en büyük yapısıdır.

avustralya-buyuk-set-resifi-02

Resifte ki canlı hayatının yanı sıra adalardaki kumsallar da dikkat çeker. En güzel kumsallardan biri White Haven Kumsalı’dır.

avustralya-buyuk-set-resifi-03

Çin Seddi’nden büyük olan Büyük Set Resifi uzaydan görülen canlı tek oluşumdur.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avusturalya, Avusturalya haberleri, Avusturalya tatil, Avusturalya turları, Büyük Set Resifi, Büyük Set Resifi Avustralya, Büyük Set Resifi nerde, Büyük Set Resifi viki, resifi sistemi, resifi sistemi Avustralya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları