Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupanın en ucuz şehirleri belli oldu

25 Mayıs, 2016 | 10:28

atina yunanistan

Business Insider yayımladığı bir listede Avrupanın en ucuz şehirlerini sıraladı. Listede ilk 10’da Yunanistan’dan Atina ve Selanik de yer aldı.

Bilim, finans ve teknoloji dünyasında yaptığı araştırmalarla dikkatleri çeken Business Insider, bu kez Avrupanın en ucuz şehirlerini araştırdı. Şehirlerdeki eğitim fırsatları, konut fiyatları ve yaşam kalitesi gibi kriterlerin ele alındığı araştırmada, Yunanistan’dan Atina ve Selanik şehirleri de yer aldı.

Yunanistan’da eğitim şartları belirleyici

Yunanistan’dan iki şehrin bu listeye girmesinde eğitim şartları ön plana çıkıyor. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitimlerin diğer ülkelere göre daha ucuz olması Yunanistan şehirlerine ilgiyi artırıyor. Daha önce yapılan bir araştırmada, dünya üzerindeki en iyi 200 üniversite sıralamasında Selanik Aristotelio Üniversitesi ve Atina Ekonomi Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu Yunanistan’dan toplam 5 üniversite listede yer almıştı.

Yunanistan Üniversite Eğitimleri Hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Avrupanın en ucuz şehirleri

En ucuz 9 Avrupa şehri arasında 3. sırada Selanik, 5. sırada ise Atina yer aldı. Listenin ilk sırasında ise Estonya’dan Tartu bulunuyor. Estonya’nın başkenti Tallin de listeye 4. sıradan girdi. Araştırma sonuçlarına göre Avrupanın en ucuz 9 şehri şu şekilde;

1. Tartu – Estonya
2. Porto – Portekiz
3. Selanik – Yunanistan
4. Tallinn – Estonya
5. Atina – Yunanistan
6. Lizbon – Portekiz
7. Barselona – İspanya
8. Graz – Avusturya
9. Marsilya – Fransa

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, atina üniversite, avrupa ucuz şehirler, Selanik, selanik üniversite, Yunanistan,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları