Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupanın en popüler kayak merkezleri

12 Ekim, 2016 | 07:23
Avrupanın en popüler kayak merkezleri

Avrupanın en popüler kayak merkezleri

Kayak Turları ile Avrupanın en popüler kayak merkezleri, kış aylarında unutulmaz bir tatil hayal edenleri bekliyor.

Türkiye’de her geçen yıl kendini geliştiren kayak sporunu yurt dışı deneyimine dönüştürmek isteyenler, Avrupa’daki kayak merkezleri nin yolunu tutuyor. Kayak Turları , Sömestr ve yılbaşı Turları ile birlikte en çok rağbet gören tatiller arasında yer alıyor.

Siz de bu kışı kayak keyfi yaparak geçirmek istiyorsanız Avrupa’nın en popüler kayak merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. İşte öne çıkan kayak merkezleri;

Bansko Kayak Merkezi

Bulgaristan Bansko Kayak Merkezi, 65 km uzunluğundaki pistleriyle amatörlerden profesyonellere her kesime hitap ediyor. Bansko Kayak Merkezi, ayrıca dünya şampiyonluğu unvanı bulunan Alberto Tomba’nın da kayak yaptığı, Tomba olarak isimlendirilen 2600 metrelik bir piste sahip. Gece kayağı yapma imkanı da sunan Bansko Kayak Merkezi, yapay kar makinalarıyla ile karın yetmediği yerlere takviye yaparak ziyaretçilerini kayak zevkinden mahrum bırakmıyor.

Zermatt Kayak Merkezi

İsviçre’nin güney batısındaki Mattehorn Dağı’nın yamacında konumlanan Zermatt Kayak Merkezi, son yıllarda Kayak Turları denilince akla ilk gelen bölgelerden. İlk kez Kayak Turları deneyimi yaşayacaklar için adeta bir cennet sayılan Zermatt Kayak Merkezi, eşsiz doğasıyla da sadece kayak değil muhteşem bir tatil imkanı sunuyor. Sadece tren ile ulaşılabilen Zermatt kasabası, araç trafiğine kapalı. Üstelik bölgedeki kayak merkezlerinde gastronomi ve spa keyfi yaşamak da mümkün.

Verbier Kayak Merkezi

İsviçre’deki bir diğer noktamız ise Verbier Kayak Merkezi. Neredeyse tüm pistleri profesyonel kayakçılara hitap eden Verbier de Mont Fort ve Tortin gibi zorlu pistler adrenalin tutkunlarına unutulmaz bir heyecan yaşatıyor. Tabi ki Verbier Kayak Merkezi ‘nde orta ve başlangıç seviyesindeki kayakseverler için de seçenekler bulunmakta. Kayak Turları Verbier şehrine yolunu düşenleri renkli bir gece hayatının beklediğini de belirtmeden geçmeyelim.

Chamonix Kayak Merkezi

Bir sonraki rotamız Avrupa’nın en yüksek tepesi Mont Blanc’ta konumlanan Chamonix Kayak Merkezi. Dünyaca meşhur bu kayak merkezi Fransa’da bulunuyor. 170 km’ye kadar çıkan kayak alanıyla dünyanın birçok bölgesinden kayak tutkunu Chamonix Kayak Merkezi ‘ni tercih ediyor. Kayak dışında Snowboard ve Kiteboard gibi sporları da yapabileceğiniz merkezde, gece hayatı da oldukça hareketli.

Innsbruck Kayak Merkezi

Kayak Turları gezimize Avusturya ile devam ediyoruz. Dünyanın en ünlü kayak merkezlerine ev sahipliği yapan Avusturya’da Innsbruck ilk düşünülmesi gereken bölge. Toplam 130 km pist uzunluğuna sahip Innsbruck Kayak Merkezi, yaz ve kış ayları farketmeksizin kayak keyfi sunuyor. Innsbruck Kayak Merkezi, normal pistlerin yanı sıra antrenman ve çocuklar için dizayn edilmiş pistlere de sahip. Bu nedenle bölgeyi çocuklu aileler de tercih edebiliyorlar. Innsbruck’ta kayak keyfinin yanı sıra şehir turları da yapabilir ve gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Kaynak: kayakmerkezleriturlariotelleri.com

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kayak Merkezleri, Kayak turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları