Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa’nın En Eski Medeniyeti Girit Adası

12 Temmuz, 2017 | 16:01

Girit Adası Turları

Son yıllarda Avrupalı ve Türkler’in yoğun ilgi gösterdiği Yunan Adaları Turları içinde, bu sene Girit Adası Turları için talep artışı yaşanıyor.

Avrupa’nın En Eski Medeniyeti Girit Adası

Avrupa’nın en eski medeniyeti Minoslar’ın MÖ 3500 ila 1400 yılları arasında yaşamış olması, Osmanlı İmparatorluğunun hüküm sürdüğü ve günümüzde kalıntılarının olduğu, yunan adası Girit, hem mutfağı, hem de kültürel özellikleriyle Türklerin son zamanlarda uğrak yeri oldu. Girit Adası’na gitmek isteyenler nereleri gezmeli, ne yemeli. Kısacası Girit adası turları‘nda neler yapılabilir? Nereler  de gezilebilir?

Girit Adasında Gezilebilecek Yerler

Girit adası turlarında, yunan mutfağı yanı sıra Girit adasına özel yemekleri de tadabilir, kültürel bir tur yapabilir, deniz, kum, güneşin, tadını çıkartabilirsiniz. Girit adasında gezebilecek ve deneyim edebilecek yerler;

Osmanlı Dönemi Tarihi Hasan Paşa Cami

Hasan Paşa Cami Girit

Osmanlı döneminden kalma olan cami, Türkler tarafından ilgi gören ve adanın merkez bölgesinde olan Osmanlı mirası olarak ziyaretçi almakta.

Venedik Kalesi ve Deniz Feneri

Venedik Kalesi Girit

Venedik kontrolünde olan adanın, liman bölgesinde olan ve deniz feneri ile uyum içinde olan tarihi  kale, Venedik mimarisini ön plana çıkarmaktadır.

Liman Kenti Heraklion

Heraklion Antik Kenti

Antik dönemlerde Liman kenti olan Heraklion’da antik kalıntılar ve bir çok el işçiliğini görme imkanı bulunmaktadır.

Balos Plajı

Balos Plajı Girit

Adanın en ünlü ve görünüşü ile doğal bir alana sahip plajı her sene yüz binlerce kişi ziyaret etmekte.

Heraklion Arkeoloji Müzesi

Archaeological Museum Heraklion Girit

Heraklion Arkeoloji müzesi Yunanistan’ın en önemli ikinci Arkeoloji müzesidir.

Yunan Restoranları Sahil Bölgesi

Girit Adası Resoranları

Girit adasında, Yunan mutfağının tadını çıkartmak için bir çok restoran mevcuttur. Ama adanın en iyi restoranları Eski limanın orada yer almışlardır. Ayrıca, adaya özel bir tat olan Izgara ahtapotu tatmadan geçmeyiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Girit Adası, Girit Adası Turları, Hasan Paşa Cami, Heraklion, Heraklion Arkeoloji Müzesi, Venedik Kalesi, Yunan Resoranları, Yunan Restoranları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları