Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketleri belli oldu!

13 Nisan, 2018 | 12:24

Avrupanın en buyuk havayolu sirketleri

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketleri açıklandı. 2017 yılında 116 milyon 800 bin yolcu taşıyan Alman havayolu şirketi Lufthansa, Avrupa’nın en büyük hava yolu şirketi oldu. THY de listede kendine yer buldu.

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketleri açıklandı. 2017 yılında 116 milyon 800 bin yolcu taşıyan Alman havayolu şirketi Lufthansa, Avrupa’nın en büyük hava yolu şirketi oldu.

Almanya’da yayınlanan Handelsblatt Gazetesi, havayolu şirketlerinden aldığı veriler ve airtportsineurope sitesindeki bilgilerle oluşturduğu Avrupa’nın en çok yolcu taşıyan havayollarını belirledi.

Gazeteye göre, Alman havayolu Lufthansa, 2017’de 116 milyon 800 bin yolcu taşıdı ve Avrupa’nın en büyük hava yolu şirketi unvanını aldı.

THY listede 6. sırada

İkinci sırayı İrlanda havayolu şirketi Ryanair 109 milyon 700 bin yolcuyla alırken. IAG (British Airways, Iberia, Vueling, Aer Lingus) 100 milyon 700 bin yolcuyla üçüncü oldu.

Listede dördüncü sırayı Air France – KLM havayolları 93 milyon 400 bin yolcu taşıyarak elde ederken, EasyJet’in 74 milyon 500 bin yolcu ile 5. sırada yer aldı.

Türk Hava Yolları ise listede 6. sırada kendine yer buldu. THY, 62 milyon yolcu taşıyarak ile listeye girerken, Türkiye’den bir havayolu şirketi daha yer aldı.

Pegasus Havayolları 27 milyon 800 bin yolcu sayısıyla listenin 11. sırasında bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aer Lingus, airtportsineurope, Avrupa’nın en büyük havayolu şirketleri, British Airways, Handelsblatt, IAG, İberia, Lufthansa, Pegasus, Ryanair, THY, Türk Hava Yolları, Vueling,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları