Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusların tatilde ülkelerine kartpostal gönderme alışkanlığı yok

23 Ekim, 2010 | 15:08

PTT Manavgat Şube Müdürü Zafer Coşkun, aktif turizm sezonunda kente gelen turistlerin yurtdışına günlük 4 bin adet kartpostal gönderdiğini belirtti.

Coşkun, Avrupalı turistlerin tatil yaparken ülkelerine kartpostal gönderdiğini ancak Rusların böyle bir alışkanlığı olmadığını söyledi.

PTT’nin kuruluşunun 170. yıldönümünü Antalya’nın Manavgat ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. PTT Manavgat Şube Müdürü Zafer Çoşkun, PTT Manavgat Şube Müdürlüğü’nde verilen kokteyl ardından yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaptıklarını söyledi.

Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında başta Almanya ve İngiltere olmak Avrupa ülkelerine Manavgat’tan aylık ortalama 120 bin kartpostal gönderdiklerini belirten Müdürü Coşkun, gönderilen kartlarla aynı zamanda turizm şehrinin tarihi ve doğal güzelliklerinin dünyaya tanıtılmış olduğunu kaydetti.

PTT Manavgat Şube Müdürlüğü olarak 39 personelle hizmet verdiklerini dile getiren Coşkun, Bölgemiz turizm bölgesi olduğu için gelen yabancı turistlere İngilizce ve Almanca yabancı dillerinde hizmet veriyoruz. Genelde postayla kartpostal gönderimini Avrupa ülke vatandaşları yapıyor. Rusların kart gönderme alışkanlığı yok. Avrupalı turistler gönderdikleri kartlarla aynı zamanda tarihe tanıklık etmiş oluyor. Yazın turist hareketliliği yoğun oluyor. ” diye konuştu.

Zafer Coşkun, PTT’nin 1995 yılından bu yana havale ile posta çeklerinin otomasyona geçmesiyle başlayan hizmet ağına GSM, telefon, banka tahsilâtı, Bağkur, SSK, Emekli sandığı, Sosyal Güvenlik primleri, yaşlı maaş ve trafik ödemelerinde hizmet verdiğini belirtti. Coşkun, kurumlarının 2008 yılından bu yana kargo-lojistik sektöründe kaliteli ve ucuz hizmet vermeye başladığını da sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa, Avrupalı Turistler, Avrupalı Turistler Türkiye, Avrupalılar, PTT Manavgat Şube Müdürlüğü, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Turizm Türkiye, Türkiye turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları