Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupalı yaşlı turistler ilkbaharda tatil yapıyor

22 Nisan, 2013 | 11:19

Avrupalı yaşlı turistler ilkbaharda tatil yapıyor Avrupa ve İskandinav ülkelerinden gelen yaşlı turistler tatillerini kış ve ilkbaharda, gençler ise yazın yapıyor.

Avrupalı 60 yaş üstü yaşlı kalp, şeker ve yüksek tansiyon hastası turistlerin yazın Antalya’nın sıcak ve nemli havasından rahatsız olduğu için tatillerini baharda yaptığı belirtildi.

İskandinav turizm uzmanı ve turist rehberi Mehmet Reşat Akıl, Norveç, İsveç, Finlandiya ve Danimarkalı yaşlı turistlerin tatillerini ilkbaharda yaptığını söyledi.

Avrupa ve İskandinav ülke turistlerinin Antalya’nın yaz sıcağı ve nemli havasından etkilendiği için tatillerini genelde 20 Mart-1 Haziran tarihleri arası yaptığını belirten Akıl, Alman, İngiliz, Belçikalı, Hollandalı ve Norveçli emekli turistlerin yaz sıcağında tatil yapmaya yanaşmadıklarını kaydetti.

Akıl, “Avrupalı ve İskandinav yaşlı turistler kışın ve baharda tatil yapmayı tercih ediyor. Yazın nemli havası Avrupalı yaşlı turistleri rahatsız ediyor. Gençler ise deniz, kum ve güneş turizmi için geldiklerinden yazın gelmeyi tercih ediyor.” şeklinde konuştu.

Avrupalı turist uzmanı Halil Güleç ise yaptığı açıklamada, Antalya bölgesine gelen yaşlı Avrupalı turistlerin tatillerini ilkbaharda tercih ettiğini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Turizm, Avrupa, Avrupalı Turistler, Finlandiya, İskandinav ülkeleri, İskandinav ülkeleri turist, İskandinavya turizm, İsveç, isveç turizm, Norveç,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları