Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Avrupalı yaşlı turistler ilkbaharda tatil yapıyor

22 Nisan, 2013 | 11:19

Avrupalı yaşlı turistler ilkbaharda tatil yapıyor Avrupa ve İskandinav ülkelerinden gelen yaşlı turistler tatillerini kış ve ilkbaharda, gençler ise yazın yapıyor.

Avrupalı 60 yaş üstü yaşlı kalp, şeker ve yüksek tansiyon hastası turistlerin yazın Antalya’nın sıcak ve nemli havasından rahatsız olduğu için tatillerini baharda yaptığı belirtildi.

İskandinav turizm uzmanı ve turist rehberi Mehmet Reşat Akıl, Norveç, İsveç, Finlandiya ve Danimarkalı yaşlı turistlerin tatillerini ilkbaharda yaptığını söyledi.

Avrupa ve İskandinav ülke turistlerinin Antalya’nın yaz sıcağı ve nemli havasından etkilendiği için tatillerini genelde 20 Mart-1 Haziran tarihleri arası yaptığını belirten Akıl, Alman, İngiliz, Belçikalı, Hollandalı ve Norveçli emekli turistlerin yaz sıcağında tatil yapmaya yanaşmadıklarını kaydetti.

Akıl, “Avrupalı ve İskandinav yaşlı turistler kışın ve baharda tatil yapmayı tercih ediyor. Yazın nemli havası Avrupalı yaşlı turistleri rahatsız ediyor. Gençler ise deniz, kum ve güneş turizmi için geldiklerinden yazın gelmeyi tercih ediyor.” şeklinde konuştu.

Avrupalı turist uzmanı Halil Güleç ise yaptığı açıklamada, Antalya bölgesine gelen yaşlı Avrupalı turistlerin tatillerini ilkbaharda tercih ettiğini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Turizm, Avrupa, Avrupalı Turistler, Finlandiya, İskandinav ülkeleri, İskandinav ülkeleri turist, İskandinavya turizm, İsveç, isveç turizm, Norveç,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları